kąpieliska fantastyczna wiadomośćFot. Wikimedia kkic CC BY-SA 3.0

Nareszcie. Fantastyczna wiadomość dla Polaków. Długo czekali na przekazanie dobrych wieści

Kąpieliska wreszcie mogą spełnić wymagania turystów. Mnóstwo wczasowiczów czekało na te fantastyczne wiadomości. Wreszcie potwierdzono pozytywne informacje i to na ostatnie dni wakacji. Służby podjęły decyzję o zdjęciu wprowadzonych wcześniej ograniczeń. Urlopowicze przebywający w nadmorskich kurortach powinni się spieszyć.

Kąpieliska to jedna z największych atrakcji nadmorskich kurortów. Podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego polskie morze przyciągnęło wielkie tłumy turystów. Niestety w związku z wprowadzanymi ograniczeniami wielu wczasowiczów nie mogło korzystać, z niektórych - często tych najpopularniejszych w regionie - plaż. Dzisiaj tj. 25 sierpnia pojawiła się fantastyczna wiadomość. Polacy wypoczywający na Pomorzu mogą cieszyć się z powodu zdjęcia ograniczeń.

Z ostatniej chwili. Rząd podjął decyzję. Odradza loty do popularnego kurortu. Jest fatalnieZ ostatniej chwili. Rząd podjął decyzję. Odradza loty do popularnego kurortu. Jest fatalnieCzytaj dalej

Nawet najpopularniejsze kąpieliska jak Gdynia Redłowo, Gdynia Śródmieście czy Gdańsk Jelitkowo były tymczasowo wyłączane z użytkowania. Wczasowicze, którzy wybierali się nad polskie morze, aby wypoczywać na plażach, byli tym faktem szczególnie rozczarowani. Po opublikowaniu dzisiejszych informacji wszyscy mogą odetchnąć z ulgą. Sanepid w porozumieniu z miejscowymi ratownikami wodnymi podjął decyzję o zniesieniu ograniczeń na Pomorzu.

Pomorze: wszystkie kąpieliska są otwarte

W tym roku kąpieliska były często wyłączane z użytkowania. Takie decyzje zapadały z ramienia sanepidu, który współpracuje także z miejscowymi ratownikami wodnymi. Powodem były sinice, które zakwitały u wybrzeży najpopularniejszych nadmorskich kurortów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez specjalistów, wyjątkowo wysokie temperatury, które utrzymywały się przez kilka tygodni, mogły się znacznie przyczynić do tej sytuacji. Dzisiaj jednak na Pomorzu nie powinno być rozczarowanych plażowiczów.

Według Dziennika Bałtyckiego 25 sierpnia wszystkie kąpieliska na Pomorzu są otwarte. Dzięki temu Polacy mogą korzystać z każdej plaży w ostatnie dni wakacji. Służby sanitarne przypominają jednak, że sytuacja zmienia się dynamicznie, dlatego plażowicze powinni śledzić komunikaty i słuchać komunikatów ratowinków. W przypadku, w którym służby decydują o wyłączeniu kąpieliska z użytkowania, wywieszana jest czerwona flaga. Oznacza to bezwzględny zakaz wchodzenia do wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Co teraz dzieje się z Szumowskim? Były minister wszystko wyznał
2. Koronawirus jest na Podhalu. Sanepid poszukuje ludzi, ryzyko zakażenia
3. Tysiące Polaków może otrzymać 2,5 tys. złotych świadczenia co miesiąc. Wystarczy zrezygnować z emerytury

Kąpieliska, w których zakwitają sinice, są bardzo niebezpieczne dla ludzi. Zatrucie toksynami wydzielanymi przez organizmy może w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do zniszczenia wątroby. Najczęstszymi objawami są jednak zmiany na skórze oraz mdłości. O zamykaniu najpopularniejszych kąpielisk w nadmorskich kurortach pisaliśmy również w innym artykule.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Słynny klub szuka napastnika. Na liście Piątek i Milik, zapadła ostateczna decyzja
  2. Egzotyka w kuchni, na którą stać każdego. Kotlet z ananasem i serem po hawajsku w sam raz na zakończenie lata
  3. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
  4. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
  5. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Bezdomna sunia oszczeniła się w nagrzanej szklarni. Widok, który zastali na miejscu wolontariusze poraża

Źródło: Dziennik Bałtycki

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł