kąpieliska dąbrowa górniczafot. pixabay.com/furbymama

Kąpieliska w polskim mieście zamknięte. Powód nie mieści się w głowie

Kąpieliska w jednym z polskich miast zostały zamknięte. Doszło do sytuacji, której nikt się nie spodziewał. Ratownicy obawiali się o swoje zdrowie. Plażowicze zostali pozostawieni bez opieki.

Kąpieliska w Dąbrowie Górniczej zostały niespodziewanie zamknięte. Doszło do sytuacji, której nikt się nie spodziewał. Ratownicy w obawie o swoje zdrowie nagle opuścili posterunki. Tym samym plażowicze zostali pozostawieni bez odpowiedniego nadzoru.

Okropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chceOkropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chceCzytaj dalej

Kąpieliska w Dąbrowie Górniczej zamknięte

Kąpieliska nad Pogorią III oraz nad Pogorią I w Dąbrowie Górniczej zamknięto 30 czerwca ze względów bezpieczeństwa. Ratownicy wodni z Ratownictwa Wodnego RP, którzy po roztrzygnięciu przetargu mieli sprawować nadzór nad plażowiczami, opuścili stanowiska.

Miniony weekend był bardzo ruchliwy i tłoczny przy kąpielisku Pogoria III. Ratownicy zdecydowali się na opuszczenie stanowisk, ponieważ, jak tłumaczą, nie posiadali wystarczającej ilości sprzętu oraz wieżyczek obserwacyjnych, a plażowicze nie stosowali się do zasad dystansu społecznego.

Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, które zarządza miejskimi kąpieliskami, wydało oświadczenie, w którym zobowiązało ratowników z Ratownictwa Wodnego RP do wywiązania się z umowy. Podkreślono w nim również, że kontrola kąpieliska potwierdziła, że podmiot odpowiedzialny za jego organizację nie zapewnił odpowiedzniego oznakowania oraz odpowiedniego sprzętu i wyposażenia w ilości określonej obowiązującymi przepisami.

Ratownictwo Wodne RP poprosiło CSiR o polubowne rozwiązanie umowy, jednak zarządca kąpielisk nie wyraża na to zgody.

- Wezwaliśmy wykonawcę umowy do powrotu i zabezpieczania plaż we wtorek 30 czerwca do końca dnia. Jeśli ratowników nie będzie, wówczas rozwiążemy z Ratownictwem Wodnym RP umowę w trybie natychmiastowym, zgodnie ze wszystkimi konsekwencjami zapisanymi w umowie - powiedział portalowi dziennikzachodni.pl Henryk Mańka, zastępca dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesienia
2. 500 plus. Ogromna zmiana ws. wniosku na 2021 rok

Chociaż obecnie oba kąpieliska są zamknięte, w trybie interwencyjnym dyżurują przy nim ratownicy WOPR. CSiR poszukuje ratowników na cały sezon letni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szans
  2. Awantura między zwolenniczkami Trzaskowskiego i Dudy przerodziła się w prawdziwą bójkę. W ruch poszedł różaniec
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

źródło: Polsat News

Następny artykuł