Kanada ośmiornicaFot. Pixabay.com/glucosala

Zażarta walka ogromnej ośmiornicy z orłem. Niesamowite nagranie obiega sieć

Kanada stała się miejscem prawdziwej walki dzikich organizmów na śmierć i życie. Wielka ośmiornica w morderczym uścisku trzymała orła. Nagranie obiega sieć i wywołuje ogromne emocje u milionów internautów na całym świecie.

Kanada przyciągnęła uwagę internautów z całego świata. Od lat postrzegana jest jako kraj, w którym przyroda i dzika natura jest na wyciągnięcie ręki. Teraz okazuje się, że państwo to jest o wiele bardziej fascynujące i nieprzewidywalne, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. W sieci pojawiło się nagranie, które zelektryzowało internautów z całego świata.

Hotel niczym z bajki znajduje się w Polsce. Z daleka od ludzi i zgiełku miast, prawdziwa oaza spokojuHotel niczym z bajki znajduje się w Polsce. Z daleka od ludzi i zgiełku miast, prawdziwa oaza spokojuCzytaj dalej

Na jednej z farm rybnych w Kanadzie, doszło do niezwykłego wydarzenia. Hodowcy dostrzegli, że latający w pobliżu orzeł zbliżył się wyjątkowo blisko tafli wody. Nagle doszło do czegoś niespodziewanego - został schwytany w morderczym uścisku przez czyhającą na niego pod taflą wody ośmiornicę, a wszystko zostało nagrane.

Kanada przyciągnęła uwagę internautów z całego świata

Wszyscy wiedzą, że filmiki z zabawnymi zwierzakami podbijają internet. Skaczące kotki czy pieski zdobywają kosmiczną popularność, jednak nie mniej fascynujące są nagrania naprawdę dzikiej przyrody. Miejscem walki dwóch zwierząt stała się Kanada. Hodowcy łososi niespodziewanie usłyszeli hałas w wodzie, a gdy podeszli, stali się świadkami walki ośmiornicy oraz orła.

Całe zdarzenie trwało około pięciu minut, a jak podaje CNN, ludzie nie mieli pojęcia, co mają w takiej sytuacji postąpić. Widok orła był niesamowicie przykry, dlatego jeden z mężczyzn usiłował poluzować uścisk morskiego stworzenia. Nie wiedział, czy to pomoże, jednak szybko efekty jego starań stały się zauważalne.

Nagranie walki ośmiornicy z orłem trafiło do sieci

Gdy tylko morderczy uścisk wielkiej ośmiornicy nieco zelżał, orzeł wykorzystał szansę i zaczął zmierzać w kierunku brzegu. Llet, który nagrywał całą sytuację, twierdzi, że właśnie wtedy naprawdę docenił potęgę dzikiej natury.

- W takich chwilach uwielbiam swoją pracę i przebywanie w środowisku naturalnym - stwierdził.

Nagranie wywołało ogromną dyskusję internautów. Część głośno kibicuje hodowcom i jest pod wrażeniem bohaterskiej pomocy orłu. Inni jednak podkreślają, że jest to ingerencja w prawa natury. Mężczyźni jednak nie czują się niczemu winni.

- Czy jestem winny, ponieważ jestem człowiekiem i współczułem ptakowi? Ostatecznie zwierzęta żyją i mają się dobrze, poszły swoją własną drogą. My czujemy się dobrze, że tak postąpiliśmy - stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hotel niczym z bajki znajduje się w Polsce. Z daleka od ludzi i zgiełku miast, prawdziwa oaza spokoju
  2. Polski jarmark w europejskiej czołówce! Wyprzedził ogromną konkurencję, podbił serca turystów
  3. Najstarsza piramida w Polsce skrywa przerażającą tajemnicę. Aż ciarki przechodzą po ciele
  4. Niewiarygodna bezmyślność turystów na Morskim Oku, mogło dojść do nieszczęścia. "Zachowują się jak barany"
  5. Boracay została okrzyknięta najpiękniejszą wyspą na świecie. Wielu nie wie nawet o jej istnieniu
  6. Powstało nowe państwo na mapie świata. To niezwykła, rajska wyspa

Źródło: Onet

Następny artykuł