Jolanta Kwaśniewska jest załamanaFot. East News Piotr Molecki

Jolanta Kwaśniewska jest załamana, "Do samego końca miałam nadzieję". A jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach

Jolanta Kwaśniewska jeszcze nie tak dawno cieszyła się urlopem wraz ze swoim mężem. Po okresie wypoczynkowym spotkał ją jednak twardy powrót do rzeczywistości. Była pierwsza dama przyznała, że jest załamana obecną sytuacją i nie spodziewała się takiego biegu wydarzeń. Przyznała, że do końca miała nadzieję, że będzie inaczej. O szczegółach informuje portal Wirtualna Polska.

Jolanta Kwaśniewska nie tak wyobrażała sobie powrót do codzienności po urlopie, na którym była ze swoim mężem. Była pierwsza dama wraz z Aleksandrem Kwaśniewskim w tym roku wypoczywali na Mazurach. Małżeństwo rzadko wyjeżdża z Polski i również podczas ostatniego sezonu wakacyjnego postanowili pozostać w kraju, ciesząc się jego walorami. Lato jednak się skończyło, a wraz z jesienią pojawiło się wiele powodów do niepokoju.

Niewyobrażalna tragedia, zaatakowano szkołę, wśród ofiar wiele dzieci. Informacje ze świata są wstrząsająceNiewyobrażalna tragedia, zaatakowano szkołę, wśród ofiar wiele dzieci. Informacje ze świata są wstrząsająceCzytaj dalej

Jeszcze w sezonie wakacyjnym Jolanta Kwaśniewska – podobnie jak większość Polaków – mogła cieszyć się chwilą oddechu po pierwszej fali zarażeń. Latem można było odnieść wrażenie, że „wirus jest w odwrocie”, jak uważał premier Morawiecki. Dlatego duża część społeczeństwa korzystała z tego, że restrykcje zostały zniesione. Wielu wczasowiczów chętnie korzystało też z Polskiego Bonu Turystycznego, który został przyznany przez rząd. Obecnie jednak mamy październik i towarzyszą nam nastroje zupełnie odmienne.

Jolanta Kwaśniewska zaniepokojona tym, w jakim kierunku zmierza Polska

Niedawno Jolanta Kwaśniewska przyznała w rozmowie z dziennikarzem portalu Wirtualna Polska, że jest zaniepokojona kierunkiem, w jakim zmierza Polska. Była pierwsza dama podkreśliła, że jeszcze niedawno nie spodziewała się tak dramatycznych zmian, jakie zaszły w naszym kraju. Tym razem mowa jednak nie o dynamicznym skoku zarażeń SARS-CoV-2, lecz sytuacji związanej z Trybunałem Konstytucyjnym i wczorajszą decyzją.

Wczoraj tj. 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał oficjalne orzeczenie w sprawie prawa do aborcji. Wiele kobiet czekała długo na tę decyzję, licząc, że nie dojdzie do zaostrzenia. Nadzieję miała również Jolanta Kwaśniewska, która nie ukrywa rozczarowania wczorajszym werdyktem. Informacja o decyzji wywołała wściekłość wśród wielu Polek, które od wielu lat walczą o poszanowanie swoich praw. O szczegółach była pierwsza dama opowiedziała w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski.

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. Lepiej nie wychodzić z domówTVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. Lepiej nie wychodzić z domówCzytaj dalej

– Niejednokrotnie rozmawiałam w różnych sytuacjach o takim scenariuszu. Ciągle nam się wydawało, że jest to nieprawdopodobne. Z tyłu głowy wiedzieliśmy, jak wygląda obecnie Trybunał Konstytucyjny. (...) Każdy z nas miał irracjonalną nadzieję, że do tego nie dojdzie. Do samego końca miałam nadzieję – słowa Jolanty Kwaśniewskiej cytuje Wirtualna Polska.

– Czułam wściekłość, bezsilność. Wszystko razem. To dla mnie dramatyczna informacja. Nie chce mi się wierzyć, że ten fundamentalizm doszedł do głosu. Że doszło do tak dramatycznej sytuacji dla kobiet – dodaje była pierwsza dama.

Nie tylko Jolanta Kwaśniewska krytykuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Orzeczenie wywołało oburzenie wśród specjalistów

Jolanta Kwaśniewska nie jest jedyną przeciwniczką decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Również na łamach Wirtualnej Polski wypowiedziała się ginekolog dr Anna Parzyńska, która określiła orzeczenie TK jako skandaliczne i niesprawiedliwe wobec kobiet. Parzyńska opowiedziała też o samych, chorych dzieciach, które często będą przychodziły na świat i umierały tego samego dnia. Zdaniem ekspertki wiele z nich ostatecznie trafi do przepełnionych hospicjów.

– Dzień porodu będzie wielokrotnie dniem pogrzebu – słowa ginekolog cytuje Wirtualna Polska.

Od dziś obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Nie ma cackania, nasz sąsiad jest stanowczyOd dziś obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Nie ma cackania, nasz sąsiad jest stanowczyCzytaj dalej

– Większość tych dzieci jest porzucona przez rodziców. To nie jest tak, że państwo pomaga lub rodzice się interesują. One są porzucane w szpitalu lub w hospicjum – dodaje Anna Parzyńska.

W związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego zapowiedziano już protesty kobiet, które odbyły się jeszcze tego samego dnia wieczorem. W Warszawie kolejne demonstracje zapowiadane są również dzisiaj tj. 23 października. Niezadowolenie u części społeczeństwa wzmocniły także informacje o kolejnych restrykcjach wprowadzonych przez rząd. Lokale gastronomiczne od soboty 24 października będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż posiłków na wynos lub w opcji z dowozem. Uczniowie klas podstawowych będą uczyli się zdalnie. Nie wiadomo, jak długo będą obowiązywały te ograniczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
2. Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu
3. A jednak, Cmentarze 1 listopada zamknięte? Jest stanowisko władz. Duże utrudnienia w planowaniu podróży na Wszystkich Świętych

W tym tygodniu zapadło wiele decyzji, które wywołały skrajne emocje wśród Polaków. Chociaż jeszcze tydzień temu rząd przyznał, że nie dojdzie do zamknięcia cmentarzy 1 listopada, to podczas dzisiejszej konferencji premier zapowiedział, że ostateczna decyzja zapadnie w następnym tygodniu.W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ważnym komunikacie PKP w związku z nadchodzącymi podróżami. Nie dotyczą jedynie obchodów uroczystości Wszystkich Świętych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  2. Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń
  3. W "Milionerach" padło pytanie za milion złotych. Dziecinnie proste dla wszystkich, którzy spędzali wakacje na wsi
  4. Syn Martyniuka nie ma litości dla żony. Nie mieści się w głowie, do czego się posunął. Jednak nie wyjdzie z kraju?
  5. Astronomiczne kary za brak maseczki. Lepiej o niej pamiętać, kwoty mandtów ścianają z nóg w całej Europie
  6. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  7. Hit każdej kuchni. Aromatyczna domowa przyprawa na bazie liści laurowych do zup, sosów i marynat

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł