Języki obce są przydatne podczas podróżowaniaflickr.com/Piotr Drabik

Jaki język obcy znacie? Znajomość języka obcego ułatwia nam podróżowanie

Język obcy to coś, co warto znać wyjeżdżając za granicę. Polacy w porównaniu do niektórych narodów nie mogą swobodnie porozumiewać się w swoim języku w innych krajach. Są takie, które warto znać. Które są najbardziej przydatne?

Język obcy to coś, czego warto się uczyć. Zawsze jest to dobrą inwestycją. Niestety, Polska jest jedynym krajem, w którym używa się polskiego. Wyjeżdżając za granicę trzeba liczyć się, że bez znajomości języków obcych będzie problem z porozumieniem się. Jest kilka języków, które będą szczególnie przydatne dla osób, które kochają podróżować po świecie.

Padł rekord. Uwielbiane przez turytów miasto zagrożone. Rząd nie ma złudzeń, trzeba ratować PolakówPadł rekord. Uwielbiane przez turytów miasto zagrożone. Rząd nie ma złudzeń, trzeba ratować PolakówCzytaj dalej

Język obcy. Którego warto się uczyć?

Najbardziej popularnym, a jednocześnie najbardziej przydatnym językiem obcym jest angielski. Uznawany jest za język międzynarodowy i uczą się go dzieci i dorośli niemal na całym świecie. Większość osób pracujących w turystyce zna przynajmniej jego podstawy, ponieważ to znacznie ułatwi porozumienie się z przybywającymi turystami. Znając ten język można swobodnie podróżować. Jednak to nie jedyny język, który się przyda.

Trzeba mieć świadomość, że nie we wszystkich krajach język angielski jest na wysokim poziomie. Często ludzie mają problem nawet z podstawowym użyciem. Chodzi głównie o kraje, w których panuje duże zamiłowanie do języka narodowego, przez co nie uczą się innych. Są to między innymi Hiszpania i Francja. Dlatego też warto uczyć się hiszpańskiego i francuskiego.

Jednak nie tylko we wcześniej wspomnianych krajach można porozumieć się w tych językach. Po angielskim są to najczęściej używane języki na świecie. Hiszpański przyda się podczas wyjazdu do Ameryki Środkowej lub Południowej. Z kolei francuskim można porozumieć się w części Afryki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5 osób. Wśród nich mogą być Polacy. Porażająca tragedia za polską granicą
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Polsat informuje. Chcą ponownie zamknąć granice? Rząd wyjawił całą prawdę

Przyszłościowy jest także język mandaryński. Warto pamiętać, że Chiny są najlepiej rozwijającą się gospodarką. Lubicie uczyć się języków obcych? Jakie znacie? Pochwalcie się nam w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky został zaatakowany z obu stron. Nie mógł opędzić się od nachalnych adoratorów, wideo
  2. W wielu województwach zawyją dziś syreny alarmowe. Wiemy dlaczego
  3. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne
  4. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje
  5. Wszystko poszło na wizji TVP, widzowie od razu zauważyli i płaczą ze śmiechu. Chodzi o nazwy miejscowości
  6. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja

Następny artykuł