jezioro ŚwiętajnoFot. google.com/maps/ screen

Skrajna nieodpowiedzialność na środku jeziora. Wiadomości z Mazur wywołują ciarki

Jezioro nie jest odpowiednim miejscem do spożywania alkoholu i wygłupów. Wiele osób zapomina, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nieuważnych ludzi, a potem dochodzi do tragedii. Tym razem udało się uciec śmierci.

Jezioro Świętajno znajduje się niedaleko Szczytna na Mazurach. Turyści mają możliwość wypożyczania tam sprzętu wodnego, który pozwala na miłe spędzanie czasu wolnego. Skorzystało z tego kilkoro młodych ludzi, lecz przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie mogli stracić życie. Policjanci poinformowali o zdarzeniu, które miało miejsce 26 czerwca.

Okropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chceOkropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chceCzytaj dalej

Policję zawiadomiła koleżanka

Jak relacjonuje cytowana przez TVN 24 sierż. Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, w ubiegły piątek (26 czerwca) około godz. 16 na numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta. Zgłaszająca znajdowała się na środku jeziora Świętajno w miejscowości Warchały.

- Moi koledzy się topią. Jesteśmy na środku jeziora! Jeden nie umie pływać! Nie mają kapoków – miała krzyczeć kobieta. Mężczyźni wraz z dzwoniącą koleżanką wypłynęli rowerem wodnym na środek, a potem z niego zeszli, jak informuje TVN 24.

Jeden z nich niepoprawnie założył kapok, który w wodzie się zsunął, a to wywołało panikę. Okazało się, że mężczyzna nigdy nie uczył się pływać i nie wie jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Młodzież miała szczęście, ponieważ w pobliżu przepływał kajakarz, który zauważył sytuację i im pomógł. Chwilę później na miejscu zjawili się też funkcjonariusze, którzy wyciągnęli mężczyzn z wody.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesienia
2. Lidl zamknie czasowo część swoich sklepów na terenie całej Polski. Sieć poinformowała na jak długo

Jezioro i alkohol to niebezpieczne połączenie

- Młodzież złamała wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Gdyby nie szybka reakcja świadka i służb, mogło dojść do tragedii – ocenia sierż. Cyganiuk. – Z analizy przypadków utonięć na obszarach wód powszechnie dostępnych wynika, że głównymi przyczynami tych wypadków były nieostrożność i alkohol. Należy zawsze pamiętać, że woda, nawet najspokojniejsza, może okazać się groźnym i niebezpiecznym żywiołem – przypomina policjantka cytowana przez TVN 24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media podały tragiczne wiadomości. Nie żyje prawdziwa legenda, był idolem dla pokoleń, zatrważające informacje
  2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło: TVN 24

Następny artykuł