Jezioro skrywa potwora?Instagram.com/ mvp_works (Steve Challice)

Najnowsze zdjęcie z Loch Ness rozpętało burzę. Co udało się uchwycić?

Jezioro skrywa wielkie stworzenie? Wykonano zdjęcie, które stało się powodem dyskusji w mediach społecznościowych. Zdania są podzielone? Co przedstawia kontrowersyjna fotografia?

Jezioro Loch Ness w Szkocji ma być domem olbrzyma? Zastanawiają się nad tym internauci. W sieci krąży zdjęcie, którego autorem jest Steve Challice. Jak zapewnia, udało mu się udowodnić, że w wodzie zamieszkuje wielka ryba. Czy fotografia jest wiarygodna?

Kolejne ofiary weekendu. Wypoczynek Polaków wymyka się spod kontroliKolejne ofiary weekendu. Wypoczynek Polaków wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Olbrzym zamieszkuje jezioro?

- Na kilku zdjęciach uchwyciłem częściowo wynurzone stworzenie, które zaraz z powrotem zanurkowało. Jestem zdania, że to wielki sum albo coś jego pokroju - opisuje Steve Challice. Jak dodał, zdjęcie zostało wykonane rok temu, jednak dopiero teraz dostrzegł ten szczegół.

Istnieje legenda, że jezioro Loch Ness zamieszkuje potwór Nessie. Internauci bardzo szybko zaczęli kojarzyć fotografię właśnie z tym stworzeniem. Z tą teorią nie zgadza się autor zdjęcia. Powiedział, że na pewno istnieje inne logiczne wyjaśnienie. Według niego stworzenie mierzy około 2,5 metra długości.

Internauci są jednak podzieleni. Pisali o tym na przykład @mpv_works na Instagramie oraz @supahflylot na Twitterze. Niektórzy są przekonani, że zdjęcie jest potwierdzeniem wieloletniej legendy, drudzy zaś podejrzewają, że zdjęcie zostało przerobione cyfrowo. Jeden z fanów legendy o Nessiem podejrzewa, że użyto Photoshopa. Jakiś czas temu pisaliśmy o legendzie związanej z Polską. Można o tym przeczytać tutaj.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii
2. Nowe stawki VAT od początku lipca. Wiemy już, co zdrożeje i lepiej uszykuj więcej pieniędzy na zakupy

Steve Challice zapewnia jednak, że uważa, że na zdjęciu widać olbrzymią rybę. Odrzuca oskarżenia o manipulację, ponieważ wcale nie jest zdania, że zdjęcie jest dowodem na istnienie potwora. Warto zauważyć, że Challice z zawodu jest grafikiem komputerowym, co znacznie mogłoby ułatwić sfałszowanie zdjęcia. Autor zdjęcia mówi, że od kilku lat nie wykonuje tej pracy.

jezioro1

Fot. instagram.com/mpv_works

Jezioro2

Fot. twitter.com/supahflylot

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści muszą odłożyć wczasy na później. Uwielbiany kraj przedłuża zakaz lotów
  2. Media ostrzegają, Polacy z ograniczonym dostępem do gotówki. Lepiej się przygotować na czarną godzinę
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Interia

Następny artykuł