jezioro wyciągnął sieciFot. pixabay.com/fsHH

Wyciągnął sieci i nie mógł uwierzyć. W polskim jeziorze dokonano strasznego odkrycia

Jezioro znajdujące się w Polsce nie wyróżnia się raczej na tle innych zbiorników wodnych. Tym bardziej media zszokowała wiadomość o tym, co z niego wyłowiono. Po wyciągnięciu sieci znaleziono coś strasznego. To niecodzienne odkrycie zainteresowało specjalistów, którzy próbowali wyjaśnić jego tajemnicę.

Jezioro w Polsce może być dobrym miejscem do życia dla wielu stworzeń, ale nie dla wszystkich. Niedawno jednak w jednym ze zbiorników wodnych dokonano niecodziennego odkrycia, które zszokowało zarówno ekspertów, jak i media. Próbowano wyjaśnić to tajemnicze zjawisko. Specjaliści są zgodni - to nie powinno się zdarzyć. Co wyłowiono z wody?

Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.Czytaj dalej
Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.Czytaj dalej

Okazało się, że Jezioro Zegrzyńskie było miejscem, w którym żyła pirania. I to nie byle jaka, ponieważ ryba, która znalazła się w sieci, miała aż 3 kilogramy. Wędkarz przez pewien czas nie mógł wyjść z szoku. Sprawą zajął się Okręg Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego. Jak zwierzę, które zazwyczaj można spotkać na zupełnie innym kontynencie, znalazło się w polskich wodach?

Jezioro Zegrzyńskie domem wielkiej piranii. Wyłowiono 3-kilogramową rybę.

Rybak, którego miejscem połowu było Jezioro Zegrzyńskie, bardzo się zdziwił po tym, jak wyciągnął sieci z wody. Jedną z jego zdobyczy okazała się pirania, która ważyła 3 kilogramy. Mężczyzna opowiedział o swoim niecodziennym połowie na łamach rozgłośni radiowej RDC. Sprawę skomentował Andrzej Zieliński z Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

- Z tego, co napisał szczęśliwy łowca tej ryby, jest to ryba paku z gatunku piraniowatych. Naturalnie występuje w Ameryce Południowej i odżywia się egzotycznymi orzechami, które wpadają do wody - słowa Zielińskiego cytuje Wprost.

Trudno wyjaśnić, jakim cudem Jezioro Zegrzyńskie stało się domem wielkiej piranii. Eksperci podejrzewają, że została wypuszczona przez prywatne osoby, co natomiast jest szkodliwe, ponieważ takie ryby stanowią zagrożenie dla innych gatunków. Podkreślono jednak, że pirania ta nie jest niebezpieczna dla ludzi i prawdopodobnie nie przeżyłaby zimy.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści
2. 500 plus tylko dla pracujących? Polki i Polacy wyrazili zdanie
3. Dramatyczne nagranie z zagranicy wstrząsnęło milionami. Tragedia na oczach kamer, o której mówi cały świat

Ryba z gatunku piraniowatych zamieszkuje wody Ameryki Południowej i żywi się orzechami, które spadają z drzewa - wyjaśnił specjalista. Znalezienie jej w Jeziorze Zegrzyńskim było niemałym zaskoczeniem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, co znaleziono w studni na terenie polskiego zamku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje nastolatek pogryziony przez amstaffa. Chłopiec miał tylko 12 lat
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Wprost

Następny artykuł