Jesień to czas powrotu do szkołypikist.com

Zła wiadomość dla tysięcy Polaków, zwłaszcza uczniów. Od jesieni zacznie się dramat

Jesień to czas, kiedy wiele się zmieni szczególnie dla dzieci i młodzieży. Wrócą oni do szkoły. Od tygodni mówi się o zagrożeniu, jakie wynika ze zgromadzenia tylu osób w jednym miejscu. Jest jeszcze jedna kwestia. To, jak do szkoły dojadą.

Jesień już blisko, a to okres powrotu do szkół. Dzieci i młodzież wrócą do placówek już 1 września, a dla wielu to bardzo kontrowersyjna decyzja. Życie szkolne będzie musiało zostać zmienione ze względów sanitarnych. Pojawia się jeszcze kwestia dojazdu na lekcje. Wiele osób uważa, że podróż komunikacją miejską jest ryzykowna. Przygotowano jednak pewne restrykcje.

Czerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzytaj dalej

Jesień, czyli powrót do szkoły

Ministerstwo Infrastruktury razem z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało specjalny projekt, który wyznacza zasady bezpiecznego korzystania z transportu publicznego w trakcie trwania epidemii koronawirusa w Polsce. Wzięto w nim pod uwagę także kwestię bezpiecznego dojazdu dzieci do szkół. Poinformował o tym Szymon Huptyś, czyli rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

- Wśród głównych zaleceń uwzględniono obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego, obowiązek zachowania bezpiecznego odstępu od innych pasażerów i dezynfekcji rąk przy wsiadaniu do pojazdu oraz przy wysiadaniu z pojazdu  - wyjaśnia Huptyś.

Dowóz we własnym zakresie

Wiele placówek zaleca, aby dowozić dzieci we własnym zakresie, ponieważ pomimo wprowadzenia wielu zasad bezpieczeństwa, jest to zdecydowanie mniej ryzykowne. Są tacy, którzy sami będą dowozili uczniów, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
2. Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowości
3. Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjne

- Synowie nie będą korzystać ze szkolnych autobusów, bo póki co mieszkamy w innej gminie niż placówki, do których uczęszczają. Kiedy się przeprowadzimy, być może zdecydujemy się na takie dowozy. W tym roku po raz pierwszy szkoła przed rozpoczęciem roku szkolnego zbierała informacje na temat tego, kto będzie korzystać z dowozów organizowanych przez gminę. Dostaliśmy informację, że będą one realizowane według przepisów ogólnokrajowych - miał powiedzieć dla portalu autokult.pl pan Marcin.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Bartosz Nowak. Młody ulubieniec fanów zmarł w dramatycznym wypadku
  2. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: autokult.pl

Następny artykuł