Jedzenie dostarczane przez kurierów w zbrojach.Fot. Unsplash.com/ Macau Photo Agency

Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?

Jedzenie jeszcze nigdy nie było dostarczane w takim stylu. Chiński wynalazek robi furorę na całym świecie. Całkiem możliwe, to dopiero początek kolejnej rewolucji technologicznej.

Jedzenie na telefon już na stałe wpisało się w styl życia mieszkańców większych miast, jednak Chiny idą o krok dalej. W ciągu ostatnich miesięcy Państwo Środka testuje całkowicie nową technologię, dzięki której kurierzy poczują się, jak filmowy Iron Man. Jeśli jakikolwiek turysta ze słabością do rewolucyjnych wynalazków wahał się nad podróżą do Azji - teraz ma ostateczny powodów, aby jak najszybciej udać się na Daleki Wschód.

Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyćTata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyćCzytaj dalej

Jedzenie na wynos przyniesie człowiek w zbroi

Chińska spółka Ele.me, która dowozi jedzenie na zamówienie, odważnie eksperymentuje z nowymi rozwiązaniami. Firma najwyraźniej nie chce inwestować w elektryczne hulajnogi, rowery, czy odrzutowe rolki. Ku zaskoczeniu gigantów technologicznych, Chińczycy idą jeszcze dalej. Dostawca dosłownie uzbroi swoich pracowników w futurystyczne egzoszkielety.

Już w kwietniu chiński internet obiegły nagrania kurierów, którzy dostarczają jedzenie na piechotę, co na pierwszy rzut oka wydaje się niepraktyczne, długotrwałe i po prostu mało skuteczne. Jednak rozwiązanie ma drugą stronę medalu i sprawdza się w wielu sytuacjach. Każdy pracownik Ele.me miał nałożony specjalny prototyp egzoszkieletu, który umacniał postawę ciała i powodował, że kurierzy są w stanie transportować na plecach nawet 50 kg. Widok jest całkowicie egzotyczny, jednak nie ulega wątpliwości, że to prawdziwa gratka dla niejednego miłośnika nowych technologii.

Jedzenie dostarczane przez Iron Mana

Materiały przedstawiające kurierów, którzy dostarczają jedzenie w ogromnych, 3-częściowych plecakach stały się hitem chińskiej sieci. Ładunki mogą liczyć nawet 50 kg - jak podaje portal Sixth Tone, jest to maksymalny ciężar, który bez większego problemu może być transportowany przy asyście systemu zbroi. Internauci zaczęli porównywać pomysł Ele.me do słynnego pancerza Iron Mana z uniwersum Marvela.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo mocny apel rzecznika Ministra Zdrowia. Padło wiele ostrych słów do Polaków
2. Biedronka oddaje pieniądze za kupione towary. Pół ceny do twojej kieszeni, warunki spełnić może każdy

Co ważne, egzoszkielety zostały zaprojektowane przez wykonawcę zewnętrznego - firmę USL Robotics. Należące do spółki Alibaba Ele.me był pierwszym na świecie dostawcą, którego kurierzy roznosili jedzenie właśnie w innowacyjnych pancerzach. Rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w tych częściach miasta, które nie pozwalają na wjazd skuterów. Jest to również zbawienna technologia w sytuacjach, gdy trzeba dostarczyć zamówienie na wysokie piętra budynków bez wind. Daje to również pewną nadzieję w obliczu ponownego wprowadzania ograniczeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  2. Zapytali Małgorzatę Trzaskowską o Agatę Dudę. Wbiła jej szpilę
  3. Polska ma własną Wieżę Eiffla. Przyciąga tłumy, prawie jak paryska
  4. Prawdziwe zacisze nad Bałtykiem. Można uniknąć tłumów i odpocząć
  5. Wielka mobilizacja w Darłowie, Pobierowie czy Międzyzdrojach. Polacy będą mogli odetchnąć z ulgą
  6. Matka podarowała synkowi kota z dwojgiem różnych oczu. Kiedy chłopiec spojrzał na zwierzę, wydarzyła się niesamowita rzecz

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł