jasna góra polska pielgrzymifot. pixabay.com/MBoguslaw

Jasna Góra zostaje otwarta. Wprowadzono ograniczenia dla turystów

Jasna Góra uważana jest wśród katolików za miejsce święte i każdego roku odwiedza ją miliony turystów. Mimo trwającej epidemii nie podjęto decyzji o zamknięciu, a jedynie ograniczeniu liczby osób.

Każdego roku Jasna Góra gromadzi miliony katolickich pielgrzymów. W związku z wprowadzeniem przez polski rząd ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, zwiedzający będą musieli podporządkować się do nowych zasad.

Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadkuTrzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadkuCzytaj dalej

Jasna Góra pozostanie otwarta mimo epidemii

Odwiedzający sanktuarium będą mieli wstęp na Jasną Górę wyłącznie od strony Domu Pielgrzyma, przez tzw. Bramę Papieską i tylko w ściśle ograniczonej liczbie osób. Kuria kierowała się wyjątkiem do decyzji rady ministrów, według którego zgromadzenia o charakterze religijnym mogą liczyć maksymalnie pięć osób.

- Oznacza to, że wstęp na Jasną Górę zostaje ograniczony do niewielu wiernych. Takiej sytuacji ograniczeń wstępu Jasna Góra nie przeżywała ani za stanu wojennego, ani za okupacji hitlerowskiej, ani nawet za czasów carskich. Sytuacja jest nadzwyczajna - poinformowało we wtorek wieczorem biuro prasowe klasztoru.

Marzec to miesiąc, w którym do Częstochowy tłumnie przybywają maturzyści prosząc o pomyślnie zdany egzamin dojrzałości. Jest to również najczęściej odwiedzane miejsce kultu w Polsce. W 2019 roku gościło 4,4 mln pielgrzymów i turystów, czyli o około 100 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Dzisiaj grzeje: 1. Studenci zignorowali zasady, polecieli na wakacje, połowa wróciła zakażona. Jest jednak jeszcze gorsza wiadomość
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez państwo, metropolita częstochowski abp Wacław Depo udzielił wszystkim wiernym dyspensy od uczestnictwa w mszach w niedzielę i święta nakazane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

źródło: onet.pl

Następny artykuł