Jasło pod wodąFot. facebook.com/Jasło112

Woda porwała mężczyznę. Dramatyczne zdjęcia skutków nawałnicy na południu Polski

Jasło: strażacy interweniowali ponad 100 razy. Miasto zostało zalane, a mieszkańcy walczą o swój dobytek. Nawałnica siała spustoszenie w kilku powiatach, drogi zostały podmyte, a jeden z mieszkańców został porwany przez wodę.

Jasło, ale też cały powiat rzeszowski, przeworski, przemyski i krośnieński pozbywają się skutków nawałnicy, która przeszła przez Podkarpacie w sobotę. Cały region zmagał się z ulewnymi deszczami dwa dni z rzędu, a od piątku strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Do pomocy wezwano także Wojsko Obrony Terytorialnej.

Plaga Bałtyku w Gdyni i Sopocie. Jest decyzja, przykra wiadomośćPlaga Bałtyku w Gdyni i Sopocie. Jest decyzja, przykra wiadomośćCzytaj dalej

Jasło było całkowicie zalane wodą

Woda płynęła ulicami, a jak poinformował jeden ze słuchaczy Radia RMF FM, sięgała aż do klamek w drzwiach samochodów. Wiele posesji zostało zalanych, a woda wdarła się do piwnic. Strażacy przez wiele godzin wypompowywali ją z budynków, lecz mieszkańcom pozostało jeszcze wiele prac porządkowych. Z pewnością część rzeczy nie nadaje się już do użytku.

- W miejscowości Skołyszyn mężczyzna został porwany przez nurt wody, ale na szczęście został z tej wody wyciągnięty - powiedział Wacław Pasterczyk, rzecznik Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle w rozmowie z dziennikarką RMF FM Marleną Chudzio.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii

2. Najnowsze informacje dotyczące frekwencji wyborczej. Aż ciężko uwierzyć w dane

Oprócz ulewnych deszczy wiał silny wiatr, który zerwał dach z jednego z domów w miejscowości Jareniówka. Jak podają strażacy, najgorsza sytuacja była w Skołyszynie, Kołaczycach oraz Jaśle. Ze skutkami nawałnic walczyło sześć zastępów PSP w Jaśle oraz 235 strażaków OSP. W sobotę do wieczora interweniowali ponad 100 razy. Skutni przejścia nawałnicy można zobaczyć na profilu Jasło112 na facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Awantura w lokalu wyborczym. "Pomocnik dziennikarza TVP nie chciał się wylegitymować"
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestet
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: RMF 24

Następny artykuł