Jarosławiec polski Dubajfot. youtube/AKCEPT.eu/screen

Turyści zachwycają się "polskim Dubajem". Nadmorski kurort co roku przyciąga tłumy Polaków

Jarosławiec został okrzyknięty "polskim Dubajem". Wszystko za sprawą niezwykłej plaży, która przyciąga turystów z całej Europy.

Jarosławiec to miejscowość położona nad polskim morzem, niedaleko Słupska w województwie zachodniopomorskim. Przez ostatnie lata zyskała na dużej popularności ze względu na swoją unikatowość na skalę europejską. Jarosławiec nazywany jest przez turystów „polskim Dubajem”. Kurort to zaszczytne miasto zdobył dzięki sztucznie plaży usypanej na morzu.

Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstydPodsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstydCzytaj dalej

Sztuczna plaża w Jarosławcu

Jeszcze jakiś czas temu plaża w Jarosławcu liczyła 3 hektary. Dziś nadmorska miejscowość może poszczycić się obszarem o wielkości 5 hektarów. Wolny czas na sztucznej wyspie spędzają nie tylko lokalni mieszkańcy i Polacy, ale również turyści z całej Europy. Jarosławiec poszczycić się może również najczystszym kąpieliskiem w Polsce.
Sztuczna plaża powstała w wyniku przepompowania m.in. rurami piasku z dna morza na ląd. Prace rozpoczęły się w 2016 roku, a już dziś można podziwiać efekty.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Atrakcje w Jarosławcu

Oprócz sztucznej plaży w Jarosławcu można wybrać się na poszukiwanie bursztynów. Najwięcej jest ich po sztormach. W miejscowości znajduje się Muzeum Bursztynu, które warto odwiedzić z całą rodziną. Dodatkowo na tle panoramy miasta wyróżnić można 33-metrową latarnię morską, która została wpisana do rejestru zabytków. Wizyta w Jarosławcu nie może odbyć się oczywiście bez romantycznego spaceru po klifach, które w niektórych miejscach mierzą nawet 45 metrów.

Byliście w Jarosławcu? Podzielcie się swoimi wrażeniami u nas na Facebooku.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Media podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobie
  3. Uczestniczka "Rolnik Szuka Żony" wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomoc

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł