Jarosław Kaczyński stawia na południe i Pomorze.Fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Wiemy, jak Jarosław Kaczyński spędza wakacje. Wygadali się znajomi

Jarosław Kaczyński rokrocznie wybiera bardzo konkretne kierunki i jeszcze bardziej konkretnych współtowarzyszy podróży. Wakacje prezesa Prawa i Sprawiedliwości co sezon wzbudzają spore zainteresowanie krajowych mediów, jednak jedynym “reporterem” całego urlopu jest prawa ręka posła Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński wypoczywa przede wszystkim w kraju i od lat ma kilka ulubionych regionów, w których spędza zazwyczaj krótkie urlopy. Prezes partii rządzącej upodobał sobie północ Polski, ale także rejony nieco bardziej na południe.

Nagle turyści zaczęli w popłochu uciekać z plaży. Ogromne niebezpieczeństwo, mamy nagranieNagle turyści zaczęli w popłochu uciekać z plaży. Ogromne niebezpieczeństwo, mamy nagranieCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński stawia na sprawdzone

Według ustaleń tygodnika Polityka, Jarosław Kaczyński regularnie spędza wakacje w Beskidzie Sądeckim (Karpaty Zachodnie). Jak deklarują współtowarzysze wyjazdów prezesa, pomimo przekroczonej siedemdziesiątki (rocznik 1949), polityk ma całkiem dobrze radzić sobie na szlakach i według relacji - nie zniechęca go nawet niekorzystny front oraz opady. Drugim z kolei miejscem, gdzie prezes Prawa i Sprawiedliwości bywa regularnie, jest Pomorze Zachodnie. Tam też ma bardzo zaufanego współpracownika.

- Joachim ma w Szczecinie bardzo sympatyczny krąg towarzyski wywodzący się z uniwersytetu. Spotykam się z nimi, kiedy jestem w tym mieście. Tam są dwie knajpki: jedna czysto studencka, druga półstudencka, prowadzone przez ludzi z uniwersytetu [...] To takie miejsce, gdzie przed tragedią smoleńską miło spędzało się czas. A teraz takie miejsca są już czymś innym, niż były, ale mimo wszystko, gdy jestem w Szczecinie, odwiedzam je - redakcja Polityki cytuje fragment książki “Polska moich marzeń” Jarosława Kaczyńskiego z 2011 roku.

Z kim Jarosław Kaczyński spędza wakacje?

W “Polsce moich marzeń” Jarosław Kaczyński wyznał, że Joachim Brudziński jest dla niego jednym z najbliższych współpracowników, a także - najserdeczniejszych znajomych. To właśnie z europosłem prezes spędza większość urlopów, a polityk ze Szczecina chętnie dzieli się na swoich mediach społecznościowych fotografiami ze szlaków na południu, czy jezior w Zachodniopomorskiem (prezes nie ma social mediów). Czy podczas wędrówek Jarosław Kaczyński w “obstawie” współpracowników dyskutuje o polityce? Niekoniecznie. Według relacji jednego z uczestników wyjazdu, wachlarz tematyczny jest co najmniej zróżnicowany.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Okropna wiadomość dla Karpacza. Już od dzisiaj
3. Czekaliśmy 2 miesiące, ale w końcu jest. Zakaz handlu teraz nie będzie obowiązywać

- Staramy się nie rozmawiać o polityce. Nawet nie dlatego, że ktoś o to prosi, tak po prostu wychodzi. To niesamowita okazja, by oderwać się od tego, czym zajmujemy się 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Rozmawiamy o kulturze, o książkach, o filozofii. Dla mnie to wielka przyjemność, uczta - mówił w rozmowie z WP poseł Michał Jach z sejmowej komisji obrony narodowej.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Bartosz Nowak. Młody ulubieniec fanów zmarł w dramatycznym wypadku
  2. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: Polityka/ Wirtualna Polska

Następny artykuł