Japonia koniec kwarantanny statkuScreen/youtube/CNA

542 osoby na pokładzie zarażone koronawirusem. Zakończono kwarantannę na statku, turyści zejdą na ląd

Japonia w jednym ze swoich portów trzymała statek Diamond Princess, na którym doszło do zarażenia ponad 500 osób koronawirusem. Sytuacja była dramatyczna, ale teraz ogłoszono zakończenie kwarantanny.

Japonia zatrzymała w swoim porcie w Jokohamie zacumować ogromnemu wycieczkowcowi Diamond Princes, który wypłynął z Jokohamy 20 stycznia. Od tego czasu pasażerowie nie mogli zejść na ląd, bowiem na pokładzie wybuchła epidemia niebezpiecznego koronawirusa. 3700 turystów zostało uwięzionych, wśród nich było również trzech Polaków. W poniedziałek ogłoszono, że w końcu kwarantanna dobiega końca.

Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończyłKoszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończyłCzytaj dalej

Japonia przyjmie pasażerów z Diamond Princess

Szacuje się, że poza Chinami jest aż ponad 800 osób, które są zarażone koronawirusem. Skala tragizmu sytuacji na statku jest wyraźnie widoczna, gdy zaznaczy się, że ponad połowę tej liczby stanowią pasażerowie Diamond Princess. Rejs trwał od 20 stycznia do 3 lutego, a kolejne dni turyści przebywali w zamknięciu, bez możliwości zejścia na ląd. Na szczęście w końcu ich koszmar dobiega końca. Ogłoszono, że dziś zdrowie osoby zejdą na ląd.

Jak przekazują media, pokład ma opuścić ponad 500 osób, których najprawdopodobniej przyjmie wstępnie Japonia, bo w jej porcie stoi statek. Komentarz w sprawie Polaków przebywających na pokładzie wystosowało również Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ogłaszając, że nasi rodacy są zdrowi i nie wykryto u nich koronawirusa.Cała procedura anulowania kwarantanny ma zająć kilka dni. Przewiduje się, że potrwać może do piątku.

Dzisiaj grzeje: 1. 11 osób zginęło, wielu rannych. W nocy doszło do tragedii za granicą
2. Widzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwie

Przypomnijmy, że niektóre kraje już wcześniej podjłły się ewakuacji z pokładu swoich pasażerów. Decyzja taka zapadła m.in. w USA oraz Kanadzie. Wśród obywateli amerykańskich miały być przypadki zakażenia koronawirusem, po powrocie do kraju zostali więc objęci odpowiednią procedurą powstrzymującą rozprzestrzenianie się choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci drżą, zostało zaledwie kilka dni. Jeśli zapomną o jednej rzeczy, ZUS będzie bezwzględny
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc
  4. Najwyższy alarm w europejskim mieście. Gigantyczne zagrożenie koronawirusem
  5. Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyje
  6. Polski sędzia w ogniu krytyki po meczu Ligi Mistrzów. "Absolutna katastrofa"

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł