Japonia śnieżny tunelFot. Instagram/_earthseasons

Śnieżny tunel to prawdziwy unikat. Znajdziemy go tylko w jednym miejscu na świecie

Japonia pochwalić się może unikatową drogą. Drugiej takiej nie ma nigdzie na świecie, a jej wygląd naprawdę zaskakuje. Niezwykły śnieżny tunel to prawdziwa atrakcja turystyczna.

Japonia to jedno z najbardziej intrygujących państw na świecie. Z jednej strony powszechnie wiadomo, jak mieszkańcy przywiązani są do swojej tradycji, kultury i przeszłości. Z drugiej niemalże nigdzie tak jak tam, nie poszukuje się nowych rozwiązań i dąży do nowoczesności. To połączenie jednak przynosi niesamowite efekty, które przyciągają turystów z całego świata.

Pies zmarł na pokładzie samolotu. Właścicielka już wcześniej ostrzegała obsługę, nikt jej nie słuchałPies zmarł na pokładzie samolotu. Właścicielka już wcześniej ostrzegała obsługę, nikt jej nie słuchałCzytaj dalej

Jedną z najpiękniejszych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych atrakcji tego kraju jest górska doga zwana "Dachem Japonii". To nic innego, jak śnieżny tunel, który jednak został tak idealnie uformowany, że jego wygląd robi niesamowite wrażenie. Unikatowe miejsce w skali całego świata po raz kolejny właśnie otwarte zostało dla turystów.

Japonia przyciąga turystów śnieżnym tunelem

Trasa Tateyama Kurobe Alpine Route jest jedną z najsłynniejszych na świecie. Ma zaledwie 90 kilometrów, lecz dostać się nią można do wspaniałych miejsc: gorących źródeł najwyżej położonych w Japonii, najwyższego wodospadu w tym kraju, czy ten najgłębszego wąwozu Kurobe.

Mimo tych wszystkich zalet, zupełnie co innego przyciąga wielu turystów w te tereny. Okazuje się, że dla wielu najbardziej kuszący jest zaledwie półkilometrowy odcinek tej trasy, który biegnie przez jeden z najbardziej zaśnieżonych obszarów na świecie - Yuki no Otani. Gdy Japonia wita wiosnę, tworzy się tam unikatowy, śnieżny korytarz. Asfaltowa droga jest widoczna, jednak wokół niej są wysokie na ok. 17 metrów, białe ściany.

"Dach Japonii" podbija serca turystów

Po kilku miesiącach opadów wartwa śniegu jest tak gruba, że płuki muszą działać na nawjyższych obrotach, aby znów odsłonić drogę. Gdy jest już dostępna dla turystów, wicąż trzeba o nią dbać i często na bieżąco zbierać biały puch. Miejsce to prezentuje się niesamowcie, a podróżnicy podziwiać je na własne oczy mogą od końca kwietnia do końca czerwca.

Spacer między gigantycznymi, śnieżnymi ścianami trwa dość krótki, bo jedynie 50 minut, ale zdecydowanie nie jest to czas zmarnowany. Na miejscu przygotowane są również inne atrakcje turystyczne, m.in. śnieżny labirynt, zjeżdżalnia, droga widokowa, a nawet igloo. Bez wątpienia to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, a jedyną iytującą kwestią może być liczba turystów. Codziennie miejsce to odwiedza średnio około 5 tysięcy osób.

japonia tunel
Fot. Instagram/b_owest

japonia tunel
Fot. Instagram/kirayk

japonia tunel
Fot. Instagram/hello1010.my

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w "Dzień Dobry TVN". Kinga Rusin nie wytrzymała
  2. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  3. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą
  4. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
  5. Kolejny miliarder nie ma co robić z pieniędzmi. Poszukuje towarzyszki, którą zabierze w kosmos
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Onet

Następny artykuł