Japonia. Góra FudżiPixabay.com/ Walkerrsk

Japonia skrywa przed turystami wiele skarbów. Co warto zobaczyć?

Japonia to kraj, który cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Jadąc tam nie trzeba wybierać Tokio. Państwo ma wiele więcej atrakcji, które zachwycą praktycznie każdego. Które miejsca warto odwiedzić?

Wyjazd do Japonii to ciekawy pomysł. Kraj położony w Azji jest bardzo nieoczywisty. Wyróżnia się specyficzną kulturą oraz tradycjami. To kraj pełen nowinek technologicznych, ale także pięknych miejsc ukazujących naturę. Przedstawiamy kilka miejsc wartych odwiedzenia.

Japonia zachwyca turystów ze świata

Kraj Kwitnącej Wiśni to prawdziwy raj dla fanów gór. Z pewnością trzeba zobaczyć Górę Fudżi. To najwyższy japoński szczyt.

Kiedyś wchodzili na niego jedynie duchowni, a teraz wspinaczka nie ma charakteru duchownego, dlatego też na szlaki mogą wchodzić wszyscy turyści.

Według wielu osób najlepszym momentem na wejście jest wschód słońca. Wtedy widoki mają być najpiękniejsze. Japończycy uważają jednak, że każdy powinien wejść na Fudżi tylko raz.

Dlaczego wsiadamy do samolotu zawsze z lewej strony? To nie przypadekDlaczego wsiadamy do samolotu zawsze z lewej strony? To nie przypadekCzytaj dalej

- Kto raz wspina się na górę Fudżi, jest mądrym człowiekiem, ale kto idzie dwukrotnie – jest głupcem - powiadają. Takie twierdzenie ma wynikać z niebezpieczeństwa na górze.

Kolejną atrakcję Japonii jest Hokkaido, czyli najbardziej wysunięta na północ japońska wyspa. Miejsce wciąż nie jest oblegane przez turystów. Ten sektor gospodarki dopiero tam się rozwija, ale już powstało 11 lotnisk.

Gorące źródła w Hokkaido

Gorące źródła w Hokkaido, fot. pixabay.com/austinjojoe

Popularne podczas pobytu na wyspie są kąpiele w gorących źródłach. To największa atrakcja Hokkaido. Turyści uwielbiają kąpiele podczas opadów śniegu.

Zimowe krajobrazy to kolejna rzecz, która sprawia, że wyspa jest przepiękna. Eksperci uważają, że za kilka lat wyspa stanie się hitem wyjazdów w czasie zimy.

Inną wyspą jest Okinawa. Sami Japończycy uważają ją za egzotyczną. To zupełnie przeciwieństwo Hokkaido. Można tam znaleźć plaże, skaliste klify nad turkusową wodą, lasy, dżunglę, czy tropikalne rośliny.

To więc idealne miejsce dla wczasowiczów, którzy szukają alternatywy dla azjatyckich kierunków jak Indie, Tajlandia czy Tajwan.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Plaża na wyspie Okinawa

Plaża na wyspie Okinawa, fot. pixabay.com/terakoyant

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: planetescape.pl

Następny artykuł