Izrael dramat nadszedłfot. Pixabay/fsHH

7 osób nie żyje. Dramat nadszedł w najmniej oczekiwanym momencie. Tragiczne wieści płyną ze świata

Izrael: dalsze działania wojska. Służby Syrii poinformowały o dalszym przebiegu konfliktu, w wyniku którego niedawno śmierć poniosło kolejnych 7 osób. Dramatyczne informacje przekazało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Jak dotąd rzecznik izraelskiej armii odmawia udzielenia komentarza w tej sprawie.

Izrael kontynuuje działania wojenne, atakując ośrodki na terytorium Syrii. Jak donosi Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w wyniku niedawnego ataku zginęło 5 bojowników walczących dla syryjskiego reżimu i 2 żołnierzy syryjskiej armii. Naloty uderzyły na południu i wschodzie kraju. W związku z tą sprawą udzielenia komentarza wciąż odmawia rzecznik izraelskiej armii. Ataki mają nie dopuścić do powstawania przyczółków dla irańskich sił zbrojnych.

Prezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariuszaPrezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariuszaCzytaj dalej

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Izrael ponownie zaatakował teren Syrii. W wyniku działań wojennych śmierć poniosło 7 osób. Lotnictwo uderzyło w ośrodek położony na wschodzie Syrii oraz wojskowe centrum łączności na południu kraju. Wojskowa placówka należy do formacji zbrojnych związanych z Iranem, który wspiera reżim prezydenta Baszara el-Asada. To nie pierwszy atak wymierzony w obiekty należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah.

Syria: Izrael przepuścił kolejne naloty na terenie kraju

Wedłgu syryjskich mediów państwowych to Izrael stoi za nalotami na południe i wschód kraju, w wyniku których zginęło 5 bojowników walczących dla syryjskiego reżimu i 2 żołnierzy syryjskiej armii. Potwierdzono, że ośrodki wojskowe stały się celem "wrogich pocisków", co w terminologii syryjskiego reżimu oznacza, że zostały one wystrzelone przez izraelskie lotnictwo. Informacje o działaniach wojennych oraz ofiarach przekazało także Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. To dalszy ciąg konfliktu zbrojnego, który rozpoczął się już prawie 10 lat temu.

Izrael kontynuuje działania wojenne zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Władze wielokrotnie zaznaczały, że nie pozwolą Syrii stać się przyczółkiem dla irańskich sił zbrojnych. Nalot izraelskich sił powietrznych na południe i wschód Syrii są tego kolejnym dowodem. Ataki mają być wymierzone przede wszystkim w reżim prezydenta Baszara el-Asada, który jest wspierany przez Iran. Do tej pory sytuacji nie skomentował jeszcze rzecznik izraelskiej armii. Jak dotąd nic nie wskazuje też na to, aby konflikt miał się zakończyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja

Izrael przeprowadzał ataki na terenie Syrii już wielokrotnie. Wojna zaczęła się od stłumienia przez syryjskie siły bezpieczeństwa prodemokratycznych protestów w marcu 2011 roku. Następnie stała się konfliktem regionalnym, w którym udział wzięły mocarstwa. W trakcie działań zbrojnych zginęło około 400 tys. osób, w tym około 115 tys. cywilów. Mieszkańcy, którzy musieli opuścić swoje domy ze względu na ataki, uciekli z kraju - głównie do Turcji. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkich balonach nad Koreą Północną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  2. Ogromne emocje podczas programu Moniki Olejnik. Nagle Michał Dworczyk nie wytrzymał i padły ostre słowa
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą

Źródło: Onet

Następny artykuł