Islandia wakacjePixabay.com/12019

Wakacje na Islandii? Poznaj miejsca, które zapierają dech w piersiach

Islandia nie bez powodu kojarzy się z ogromnymi terenami, dziką naturą i wyjątkowo surowym klimatem. Choć nie jest tam przesadnie ciepło, każdego roku przybywają tam tłumy. Wszystko dzięki niesamowitym miejscom i krajobrazom, w których nie sposób się nie zakochać.

Islandia to wyspa dzika i tajemnicza. Jej zaludnienie jest bardzo niskie, a połacie terenu w ogromnej mierze pielęgnowane jedynie przez samą matkę naturę. Nie ma tam zbyt wielu dróg, klimat niespecjalnie sprzyja, zwłaszcza poza sezonem letnim, lecz mimo to na urlop tam latają tysiące ludzi z całego świata. Wszystko przez niezwykłe miejsca i atrakcje, które przed światem skrywa to miejsce. Nienaruszone przez człowieka środowisko oraz wspaniałe krajobrazy każdemu podróżnikowi zapierają dech w piersiach.

Dzika i tajemnicza Afryka. Co zwiedzić na Czarnym Lądzie?Dzika i tajemnicza Afryka. Co zwiedzić na Czarnym Lądzie?Czytaj dalej

Czy Islandia jest dobrym miejscem na urlop?

Jeśli lubisz dziką naturę, przyrodę, spokój oraz chcesz odetchnąć od codzienności, Islandia będzie idealna. Choć nie ma tam rajskich plaż i kilkudziesięciu stopni w cieniu, wyspa ta również wiele ma do zaoferowania turystom. Jej przepiękne krajobrazy zdaniem wielu są jednym z najcudowniejszych na świecie, choć czasem dotarcie do nich może okazać się nieco wymagające. Z pewnością jednak nie będzie to przeszkodą dla fanów pieszych i górskich wycieczek. Wynagrodzeniem trudów może być też spokojny, wieczorny odpoczynek przy ognisku, podczas którego obserwować można rozgwieżdżone niebo.

Jednym z najciekawszych miejsc na całej wyspie jest Zatoka Lodowcowa Jökulsárlón. Jej nieprzeciętna kolorystyka sprawiła, że pojawiła się nawet w filmach o Jamesie Bondzie, a na żywo jest jeszcze piękniejsza, niż na ekranie. Równie widowiskowy jest tkwiący tam wrak samolotu Dakota United States Navy Douglas Super DC-3, którego zdjęcia raz po raz obiegają internet, podbijając serca podróżników. To jednak dopiero początek długiej listy atrakcji, którymi pochwalić się może Islandia.

Co zwiedzić na Islandii?

Nie bez powodu Islandia kojarzy się z przestrzenią i surowym klimatem. Wizyta na Interiorze zagwarantuje podróżnikowi prawdziwie księżycowe krajobrazy, które - zwłaszcza w pogodną noc - w połączeniu z gwieździstym niebem tworzyć mogą coś wyjątkowego. Wisienka na torcie tego niesamowitego kraju może być spektakularny wodospad Dettifoss, który niektórzy kojarzyć mogą z pewnością z dzieła filmowego “Prometeusz”.

Następny artykuł