Islandia burza śnieżnaFot. Twitter/AccuWeather

39 turystów było uwięzionych na Islandii. Potężną burzę śnieżną nagrano, ten widok przyprawia o ciarki

Islandia z przepięknego raju zamieniła się w śmiertelną pułapkę dla grupy turystów. Burza śnieżna, która nagle się rozpętała, uwięziła 39 osób. Nagranie z dramatycznej akcji ratunkowej trafiło do sieci.

Islandia zwykle postrzegana jest jako prawdziwy raj. Przepiękne krajobrazy, surowa przyroda oraz wyjątkowo gościnni mieszkańcy tworzą unikatowy charakter tego miejsca, który coraz chętniej odwiedzany jest przez podróżników kochających dziką naturę. Niestety teraz pogoda tam jest szczególnie bezwzględna i stwarza realne niebezpieczeństwo, które niestety wielu bagatelizuje.

4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widokCzytaj dalej

Potężna burza śnieżna, która rozpętała się na tej wyspie, w śmiertelnej pułapce uwięziła 39 turystów. Wyruszyła po nich akcja ratunkowa, z której film umieszczono w sieci. Wszystko działo się na szczycie lodowca Langjökull.

Islandia przeżywa załamanie pogody

Jak podają zagraniczne media, temperatura spadła do -15 stopni Celsjusza oraz zerwał się wiatr o prędkości około 100 km/h. Po chwili zaczął sypać bardzo gęsty śnieg, który znacznie ograniczył widoczność po połączeniu z zawiewami. Rzekomo, jak opisuje dwójka turystów, którzy zostali uwięzieni na lodowcu, nie było widać niemalże nic, trudno było dostrzec nawet własne, wyciągnięte dłonie.

Większość 39-osobowej grupy stanowili turyści z USA. Gwałtowna burza złapała ich, gdy byli na samym szczycie, nie byli w stanie samodzielnie zejść. Wezwano służby ratunkowe, które wykazały się profesjonalizmem i błyskawicznie dotarły do poszkodowanych.

- Szczerze to myśleliśmy, że to już koniec. Na szczęście ratunek w końcu przyszedł, jesteśmy cali i zdrowi z kilkoma drobnymi obrażeniami, ale to nic poważnego - opisują Sean i Rachel, którzy byli w grupie uwięzionych.

ratownicy wyruszyli o godzinie 20:00 we wtorek, a cała akcja zakończyła się dopiero w środę około godziny 8:00 rano.

Film z akcji ratunkowej trafił do sieci

Jak podaje Iceland Monitor, celem grupy było dotarcie do jaskiń lodowych, jednak wyprawa znacznie im się przedłużyła. Nie byli rzekomo również w pełni przygotowani na gwałtowne zmiany pogody oraz niespodziewane problemy. Film z akcji pojawił się na Twitterze na profilu AccuWeather. Trzeba przyznać, że robi piorunujące wrażenie i przyprawia o ciarki. Turyści mają ogromne szczęście, że nikomu nic się nie stało.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chcesz zostać postacią z bajki lub superbohaterem? Disneyland szuka pracowników, lecz wymagania mogą zaskoczyć
  2. Jeden bilet na całą podróż? Polskie ministerstwo planuje ogromne zmiany dla turystów
  3. Autokar spadł w przepaść, 20 osób zginęło, 24 ranne. Tragiczne wiadomości zza granicy
  4. Lodowisko, jakiego nie ma w żadnym innym miejscu w Polsce. Jeden wspaniały szczegół sprawia, że jest unikatowe
  5. Meghan Markle i książę Harry podjęli historyczną decyzję o rezygnacji. Oczy całego świata patrzą z niedowierzaniem
  6. Przepiękny wąwóz w Polsce wyłożono betonowymi płytami. Nie pomogły żadne petycje

Źródło: NaTemat

Następny artykuł