iran trzęsienie ziemiFot. Pixabay.com/Alireza Javaheri

Trzęsienie ziemi niedaleko elektrowni jądrowej. Doniesienia zza granicy wywołują ciarki

Iran stał się miejscem bardzo niepokojących wydarzeń. Jak donoszą media, w okolicy elektrowni jądrowej doszło do trzęsienia ziemi.

Iran w ostatnim czasie znajduje się na ustach całego świata. Niepokojące wydarzenia na linii Iran-USA z napięciem obserwują wszystkie kraje, niespodziewanie jednak na terytorium tego pierwszego zaczęło dochodzić również do innych zdarzeń.

4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widokCzytaj dalej

Z samego rana pojawiła się informacja o ukraińskim samolocie pasażerskim, który nad terenem Iranu miał ulec awarii. Pojawiła się jednak również informacja, zgodnie z którą doszło również do trzęsienia ziemi. Co bardziej niepokojące, miało ono miejsce niedaleko elektrowni jądrowej.

Trzęsienie ziemi w Iranie

Jak podają media, trzęsienie ziemi, do którego doszło w Iranie, miało siłę 4,5 w skali Richtera. Zlokalizowane było na południowym zachodzie kraju, a odczuli je mieszkańcy dwóch, okolicznych miejscowości. Najbardziej niepokojący jest jednak fakt, że w pobliżu znajduje się również elektrownia jądrowa Buszehr nad Zatoką Perską.

O całym zdarzeniu poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Zgodnie z przekazywanymi przez nich informacjami, epicentrum było na głębokości około 10 km, 17 km od miasta Borazdżan. Jego dokładny czas to 6:49 czasu lokalnego, czyli 4:19 w Polsce.

Iran na oczach całego świata

Oficjalna, irańska agencja prasowa poinformowała, że wstrząsy wyczuwalne były również w Buszehrze. Kolejną kwestią przekazaną przez agencję, która powoływała się na przedstawiciela elektrowni, jest pozytywna wiadomość - oficjalnie nikt w wyniku tego trzęsienia ziemi nie ucierpiał, nie ma też żadnych ofiar ani znacznych szkód materialnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. LOT zaskoczył swoich klientów. Turyści mogą liczyć na specjalną ofertę w 2020 roku
  2. Wioska widmo znajduje się w Polsce. Nazywają ją Polską Atlantydą, wkrótce znajdzie się pod wodą
  3. Zadziwiający pomysł Rosji, Uniwersytet Sił Specjalnych przygotowuje "wycieczki wojskowe". Mają być hitem
  4. Aplikacja oceni Cię, zanim wykupisz nocleg. Przez nią możesz nie dostać miejsca, które chcesz
  5. Tragiczna katastrofa samolotu, 176 osób nie żyje. Na pokładzie obywatele siedmiu państw, są nagrania z miejsca
  6. Kolorowe Jeziorka zachwycają swoimi barwami. Są piękne i znajdują się w Polsce

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł