Informacje z Indii dużym ciosem dla światowej turystyki.Fot. U.S. Army/ Spc. Miguel Pena/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

55 tysięcy nowych zachorowań w ciągu doby. Sytuacja za granicą wymyka się spod kontroli

Informacje o rekordowych wskaźnikach dobowych zachorowań obiegły cały świat. Region uwielbiany przez tysiące turystów zmaga się z ogromną skalą zachorowań. Czy to koniec marzeń o wakacjach na wschodzie?

Informacje o absolutnie bezprecedensowych wzrostach zachorowań podali dziennikarze Polsat News. Jak donoszą media lokalne, w ciągu doby odnotowano przeszło 55 tys. infekcji COVID-19. W kontekście ostatnich doniesień z Wietnamu także wakacje w Indiach mogą stanąć pod dużym znakiem zapytania.

Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusemByli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusemCzytaj dalej

Tragiczne informacje z Azji

Jak podają dziennikarze Polsat News i Polskiej Agencji Prasowej, Indie w piątek (30 lipca) potwierdziły informacje, jakoby lokalna służba zdrowia odnotowała rekordowy wskaźnik zachorowań. Rząd w Delhi podał, iż ostatnia doba przyniosła ze sobą zachorowania na poziomie 55 079 infekcji. Łączny bilans kraju to 1,6 mln przypadków.

Co ważne, informacje z piątku nie zmieniły zdania rządu co do zniesienia części obostrzeń. Według ustaleń Polsat News, indyjskie władze nadal chcą zrezygnować z godziny policyjnej, która obowiązuje już od końca marca. Na decyzję rządzących nie wpłynął również niepokojący wskaźnik śmiertelności wśród chorych na COVID-19.

Informacje z Indii ciosem dla światowej turystyki

Indie w poprzednich sezonach uchodziły za jeden z czołowych kierunków turystycznych na kontynencie azjatyckim. Relatywnie niskie ceny i egzotyka regionu kusiły tysiące urlopowiczów z całego świata, jednak informacje o śmiertelności w kraju coraz bardziej wpływają na nastroje tegorocznych urlopowiczów. Według ustaleń Polsat News, Indie w ciągu ostatniej doby odnotowały 779 zgonów bezpośrednio spowodowanych covidem. Łączny bilans to 35 747 zmarłych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
2. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy

3. Niską emeryturę zwiększysz o kilkaset złotych. Sposób jest banalnie prosty, a wielu nie korzysta

Jak podaje indyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, godzina policyjna zostanie zniesiona już w najbliższy weekend, a popularne wśród przyjezdnych ośrodki jogi (oraz siłownie) wrócą 4 sierpnia. Co więcej, informacje o rekordowych wskaźnikach zachorowań nie zniechęciły władz do zniesienia ograniczeń w ruchu międzynarodowych. Otwarto również hotele m.in. w Nowym Delhi, które według zapowiedzi władz - nie będą już służyły jako izolatoria.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Media podały fatalne wiadomości. M. Stoch zarażony COVID-19
  3. Beata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręce
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Szczenięta bawiły się pod pudełkiem, nikt nie wiedział, co razem kombinują. Wszystko stało się jasne, kiedy zajrzano do środka

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł