Informacje specjalnie dla miłośników przyrody.Fot. Google Maps

Smutne informacje dla turystów. Podjęto niespodziewaną decyzję o zamknięciu

Informacje przekazane przez władze jednego z najpopularniejszych ośrodków w Polsce, mogą pokrzyżować plany wielu turystów. Podjęto niespodziewaną decyzję o zamknięciu istotnego punktu.

Informacje z południa Polski najpewniej odbiją się na harmonogramie jesienno-zimowych wyjazdów. Powód władz obiektu jest co najmniej niecodzienny, jednak stawką jest życie setek istnień.

Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowyPolsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowyCzytaj dalej

Ważne informacje dla miłośników przyrody

Jak przekazuje ostatnie informacje WP, władze Ojcowskiego Parku Narodowego zdecydowały się na ścisłe wyłącznie z ruchu turystycznego Jaskini Ciemnej. Punkt na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej jest istotnym siedliskiem gatunku, który teraz wybiera się na “dłuższą drzemkę”. Decyzja będzie obowiązywała do wiosny.

- Jaskinia Ciemna jest najważniejszym miejscem zimowania tych nietoperzy na terenie parku. W październiku rozpoczną hibernację, zwaną też snem zimowym. Pozostaną tam aż do wiosny, kiedy to znów wylecą w poszukiwaniu pożywienia – owadów - czytamy w komunikacie OPN cytowanym przez Wirtualną Polskę.

Informacje dla południowych śpiochów

Według szacunków zespołu z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Jaskinia Ciemna jest domem (przynajmniej na zimę) aż 721 osobników z 11 różnych gatunków. W zestawieniu przodują to podkowce małe - aż 631 lokatorów. Informacje naukowców potwierdzają pracownicy Ojcowskiego Parku Narodowego. Jaskinia okazuje się największym skupiskiem nietoperzy w tej części Polski, choć zdarzają się też przygody grzybiarskie.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Skandal na północy Polski. Zaorano cmentarz pod agroturystykę, "nikt o to nie dbał"

Informacje o innych gatunkach mieszkających w Jaskini Ciemnej mówią o 90 reprezentantach: podkowca dużego, nocka dużego, nocka rudego, nocka orzęsionego, nocka łydkowłosego, nocka Brandta, nocka wąsatka, nocka Alkatoe, mroczka późnego, gacka brunatnego i mopka zachodniego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł