informacje zaatakowano szkołępixabay/ OutbackEx

Niewyobrażalna tragedia, zaatakowano szkołę, wśród ofiar wiele dzieci. Informacje ze świata są wstrząsające

Informacje, które niedawno pojawiły się w mediach, wstrząsnęły całym światem. Napastnicy obrali za cel ataku szkołę. Niestety wiadomości o ofiarach wśród dzieci zostały potwierdzone przez serwisy informacyjne. Lokalne władze mówią o niebywałej tragedii. Makabra dotknęły najmłodszych. O szczegółach informuje Radio Zet.

Informacje o makabrze, którą dokonano w szkole, wstrząsnęła całym światem. Zgodnie z pilnymi wiadomościami przekazanymi przez serwis Radio Zet napastnicy otworzyli ogień w kierunku najmłodszych. Niestety dramatyczne doniesienia zostały już potwierdzone przez lokalne władze. W wyniku ataku zginęli najmłodsi. Służby mają już podejrzenia co do tego, kto jest odpowiedzialny za te tragiczne wydarzenia. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj tj. w sobotę 24 października.

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. Lepiej nie wychodzić z domówTVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. Lepiej nie wychodzić z domówCzytaj dalej

Informacje, które przekazał serwis Radio Zet, sprawiają, że brakuje słów, by wyrazić skalę tragedii, jaka miała miejsce w kameruńskiej szkole. Placówka na zachodzie kraju Afryki Środkowej była celem ataku zamachowców. Uzbrojeni napastnicy otworzyli ogień w kierunku dzieci. Lokalne władze potwierdziły, że jest wiele ofiar śmiertelnych oraz ranni. Do dramatycznych wydarzeń doszło w placówce w mieście Kumba. Służby podejrzewają już, kto jest odpowiedzialny za ten bestialski czyn.

Dramatyczne informacje z Afryki. W Kamerunie ostrzelano szkołę. Zginęło pięcioro dzieci

Informacje podane przez serwis Radio Zet mówią o 5 ofiarach śmiertelnych w wyniku ataku na szkołę w Kumbie w zachodniej części Kamerunu. Na tym terenie działają separatyści i to właśnie na nich padło podejrzenie. Kontaktując się z agencją informacyjną Reuter, zastępca prefekta Kumby opowiedział o okolicznościach, w jakich doszło do tego tragicznego zdarzenia. Poza 5 ofiarami śmiertelnymi obrażenia odniosło jeszcze 9 osób.

– Zaatakowali około południa. Znaleźli dzieci w klasie i otworzyli do nich ogień – słowa prefekta Kumby Ali Anougou cytuje Radio Zet.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prefekta 9 kolejnych osób odniosło ciężkie obrażenia i zostało przetransportowanych do jednostki szpitalnej. Do ataku doszło w południowo-zachodnim regionie Kamerunu, gdzie aktywnie działają agresywni separatyści, którzy dążą do utworzenia odrębnego państwa. Tych wiadomości jednak agencja Reuter nie była w stanie zweryfikować. To nie byłby już pierwszy atak tej grupy.

Od dziś obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Nie ma cackania, nasz sąsiad jest stanowczyOd dziś obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Nie ma cackania, nasz sąsiad jest stanowczyCzytaj dalej

Niepotwierdzone informacje mówią o kolejnym ataku separatystów

Informacje o ataku separatystów wciąż nie zostały zweryfikowane, jednak nie ma wątpliwości, że w niektórych regionach Kamerunu prowadzą oni bardzo agresywne działania. Dotyczy to szczególnie anglojęzycznych regionów południowo-zachodnich oraz północno zachodnich terenów kraju. Już w przeszłości dochodziło do radykalnych działań tych grup.

Zdarzało się, że zamykano szkoły i wprowadzano godzinę policyjną. Te działania miały być formą protestu wobec francuskojęzycznego rządu. Secesjoniści zarzucają mu między innymi marginalizację anglojęzycznej mniejszości. W 2019 roku separatyści zostali oskarżeni o porwanie kilkudziesięciu dzieci w wieku szkolnym.

Trudno jednak zweryfikować podawane informacje, ponieważ separatyści w przeciwieństwie choćby do wielu grup dżihadystów, nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Lokalne władze zdają się być jednak przekonane o tym, kto jest odpowiedzialny za tragiczne wydarzenia, które miały miejsce między innymi na terenie kameruńskiej szkoły.

Informacje w mediach zagranicznych o ataku na szkołę w Kamerunie

Informacje na temat ataku na szkołę w Kamerunie możemy znaleźć w wielu wiodących mediach zagranicznych. Wiadomości dotyczące tej tragedii znalazły się na mediach społecznościowych. O tych dramatycznych wydarzeniach informowały już między innymi BBC. Na kontach twitterowych wylądowały również szokujące i drastyczne zdjęcia, które przedstawiają ofiary śmiertelne.

O strzelaninie w szkole w Kumbie pisała także dziennikarka Mimi Mefo Takambou związana z profilem Mimi Memo Info, które informuje o wydarzeniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Kamerunie. Wciąż niewiadomo jednak w jakim stanie jest dziewięć rannych osób, które trafiły do jednostek szpitalnych po strzelaninie w szkole.

Szokujące wiadomości niedawno usłyszeliśmy również w naszym kraju. Media zgadzają się, że takie zawiadomienia w Polsce to prawdziwa rzadkość. Policja i straż pożarna w nocy 23 października zostały postawione na nogi i musiały się znaleźć pod hotelem w Zakopanem, gdzie mogła znajdować się bomba. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media na terenie obiektu nadal znajdowali się turyści, którzy korzystali wtedy między innymi z basenu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
2. Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu
3. A jednak, Cmentarze 1 listopada zamknięte? Jest stanowisko władz. Duże utrudnienia w planowaniu podróży na Wszystkich Świętych

Jeśli chcecie poznać szczegóły dotyczące alarmu bombowego w Zakopanem, możecie przeczytać o tym w naszym artykule. Po dotarciu na miejscu służbyodgrodziłī cały teren taśmą i rozpoczęły poszukiwania podejrzanych materiałów.

Prezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżującychPrezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżującychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  2. Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń
  3. W "Milionerach" padło pytanie za milion złotych. Dziecinnie proste dla wszystkich, którzy spędzali wakacje na wsi
  4. Syn Martyniuka nie ma litości dla żony. Nie mieści się w głowie, do czego się posunął. Jednak nie wyjdzie z kraju?
  5. Astronomiczne kary za brak maseczki. Lepiej o niej pamiętać, kwoty mandtów ścianają z nóg w całej Europie
  6. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  7. Hit każdej kuchni. Aromatyczna domowa przyprawa na bazie liści laurowych do zup, sosów i marynat

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł