informacje z ostatniej chwilifot. turysci.pl

100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicą

Informacje z zagranicy: Wybuchł pożar w magazynach przy wybrzeżu. Strażacy walczyli o zabytek, który był bezpośrednio zagrożony. Część molo spaliła się, a jeden ze strażaków ucierpiał i trafił do szpitala.

Informacje o pożarze w San Francisco pojawiły się dziś w nocy. 100 strażaków ruszyło do akcji ratunkowej, by ochronić cenny zabytek z czasów II Wojny Światowej. Historyczna dzielnica Fisherman’s Wharf na północnym nabrzeżu stała się wizytówką miasta po rewitalizacji. Molo oraz zacumowane łodzie są ogromną atrakcją, a wśród nich statek Jeremiah O'Brien. To jemu zagrażało ogromne niebezpieczeństwo.

Z ostatniej chwili: nie żyje wielki Polak, tragiczna wiadomość. O ogromnej stracie poinformowały zagraniczne mediaZ ostatniej chwili: nie żyje wielki Polak, tragiczna wiadomość. O ogromnej stracie poinformowały zagraniczne mediaCzytaj dalej

Informacje o szczegółach pojawią się w czasie śledztwa

- Tylko dzięki zdecydowanym i szybkim działaniom strażaków udało się ocalić historyczny statek Jeremiah O'Brien. Powinniśmy być dumni jako społeczeństwo, że w czasie szczególnego święta, jakim jest Dzień Pamięci, udało nam się uratować ten historyczny okręt z okresu II wojny światowej - powiedział kapitan Jonathan Baxter ze straży pożarnej w San Francisco.

Ogień pojawił się w magazynie tuż przy wybrzeżu, w sobotę rano. Do akcji wezwano 100 strażaków, których głównym zadaniem była ochrona zabytkowego statku oraz życia osób, które były w pobliżu. Niestety spłonęła część molo, a jeden z członków grupy doznał poważnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważać
2. Bony spożywcze i talony zamiast 500 plus dla wszystkich? Czy powinno się w końcu wprowadzić ten pomysł?

Na razie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru, lecz ogień i kłęby dymu były widziane z kilkunastu kilometrów. Trwa śledztwo, które pomoże ustalić ewentualnego sprawcę i dokładne miejsce, od którego wszystko się zaczęło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była żona Wiśniewskiego nie wytrzymała. Zdradziła całą prawdę o ich stosunkach
  2. Kobieta czyściła psa na myjni samochodowej. Czworonóg płakał z bólu, nikt nie pomógł
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Dzięki Robertowi Lewandowskiemu Bayern może przejść do historii. Kibice czekają na to 48 lat

Źródło: TVN 24

Następny artykuł