informacje nowe przypadki zakażeniaFot. Unsplash.com/Martin Sanchez/zdjęcie poglądowe

Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 lat

Informacja, która przekazana została do europejskich mediów, jest niezwykle przykra. Kolejny kraj odnotował pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem.

Informacje dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa po świecie są wyjątkowo smutne. Niemalże wszystkie kraje odnotowały już przypadki zakażenia chorobą z Chin, choć na szczęście nie wszędzie sytuacja jest bardzo poważna. Obecnie najgorzej jest we Włoszech, choć szczególnie przykre są również wiadomości dobiegające z Hiszpanii czy USA. Teraz kolejny kraj ogłosił, że odnotowano tam dwa pierwsze przypadki zakażenia.

Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedyZ ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedyCzytaj dalej

Przykre informacje z Birmy

Birma ogłosiła, że na jej terenie odnotowano dwa pierwsze przypadki zakażenia. Są to dwaj pacjenci w wieku 26 i 36 lat. Informację potwierdziło w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego ministerstwo zdrowia. Są to obywatele Birmy, którzy jednak niedawno powrócili z UK oraz USA.

Niemalże cała Azja zmaga się z koronawirusem, a Birma była jednym z ostatnich krajów, w których nie było do tej pory choroby. Na chwilę obecną niewiele jest krajów na całym świecie, gdzie chorzy jeszcze się nie pojawili, wprowadzony stan pandemii pokazuje jednak, że zagrożenie jest globalne.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we Włoszech
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

Z koronawirusem zmaga się sąsiadująca z Birmą Tajlandia, gdzie potwierdzono 106 nowych przypadków zakażeń. W sumie chorych jest już tam 827, doszło też niestety do czterech zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

Źródło: Interia

Następny artykuł