informacje wielka brytaniaFot. pixabay.com/ Candid_Shots

Premier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicy

Informacje, które przekazał zagraniczny premier są bardzo rozczarowujące. Chodzi przede wszystkim o puby i restauracje. Powrócą restrykcje, z którymi mieszkańcy zdążyli już się pożegnać. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Informacje o nowych restrykcjach mogą rozczarować wielu mieszkańców kraju. O poważnych zmainach poinformował premier. Dotyczą przede wszystkim pubów, barów, restauracji i inne lokali gastronomicznych. Ma to związek z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Z ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicyZ ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicyCzytaj dalej

Informacje premiera ws. pubów i restauracji

Premier Boris Johnson poinformował, że od czwartku na terenie Anglii wszystkie puby, bary, restauracje i inne lokale gastronomiczne muszą być zamykane o godz. 22. Szef rządu planuje przyjąć nową strategię walki z koronawirusem i we wtorek wygłosi przemówienie telewizyjne do narodu. Jak podaje Polsat News, ma poinformować o podniesieniu poziomu alarmowego w kraju.

Naczelni lekarze Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej w poniedziałek zarekomendowali podniesienie poziomu zagrożenia z poziomy 3 na 4 w pięciostopniowej skali. Oznacza to, że rozprzestrzenianie się wirusa jest wysokie lub rośnie w postępie geometrycznym. W takim przypadku zalecane jest utrzymanie zasad dystansu społecznego.

- Po okresie mniejszej liczby zachorowań i zgonów na Covid liczba przypadków gwałtownie, prawdopodobnie w postępie geometrycznym, rośnie na znaczących obszarach wszystkich czterech krajów - napisali lekarze we wspólnym oświadczeniu.

Boris Johnson we wtorek wczesnym popołudniem ma przestawić Izbie Gmin plan działań rządu w związku z rosnącą liczbą zakażeń. Wieczorem zaś wygłosi orędzie telewizyjne do narodu. Jak podaje Polsat News, nowe restrykcje dotyczyć będą głównie funkcjonowania obiektów gastronomicznych, jednak możliwe są również ograniczenia spotkań osób z różnych gospodarstw domowych. Wprowadzony ma zostać również wymóg obsługi przy stolikach, co obecnie jest jedynie zaleceniem.

- Nikt nie umniejsza wyzwań, jakie te nowe środki będą stanowić dla wielu osób i przedsiębiorstw. Wiemy, że nie będzie to łatwe, ale musimy podjąć dalsze działania, aby kontrolować ponowny wzrost przypadków wirusa i chronić NHS (publiczna służba zdrowia - red.) - ma powiedzieć Boris Johnson, jak wynika z ujawnionego przez jego biuro fragmentu przemówienia.

Decyzje Johnsona dotyczą wyłącznie Anglii, ponieważ ochrona zdrowia w pozostałych krajach Wielkiej Brytanii leży w kompetencjach tamtejszych rządów. We wtorek jednak zaostrzenie przepisów planuje rząd szkocki, a w Irlandii Północnej nowe zasady wejdą w życie po południu.

Pięciostopniowa skala zagrożenia koronawirusem została wprowadzona przez rząd Wielkiej Brytanii w pierwszej połowie maja. Ogłoszono ją wraz z planem stopniowego znoszenia restrykcji, a w momencie jej wprowadzenia Wielka Brytania znajdowała się na poziomie czwartym. Jej obniżenie nastąpiło 19 czerwca.

Dzisiaj grzeje: 1. Największa tajemnica Tatrzańskiego Parku Narodowego. Do dziś spędza sen z powiek turystom
2. Niesamowite wieści, Tomasz Komenda zdobył nową pracę u gwiazdora TVN. Poruszające, czym się zajmie
3. Poszli na grzyby i nagle zamarli, nikt by nie przewidział, co znajdą. Wstrzymano ruch, ogromne zagrożenie

- Podniesienie poziomu alarmowego ogłoszone przez brytyjskich naczelnych lekarzy odzwierciedla znaczącą zmianę w zagrożeniu, jakie obecnie stanowi koronawirus. Kraj stoi teraz w kluczowym momencie, jeśli chodzi o reakcję i każdy musi teraz odegrać swoją rolę, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa i chronić życie - skomentował minister zdrowia Matt Hancock.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monitoring nagrał kuriera wchodzącego na cudzą posesję. Czworonożny obrońca dał mu niezapomnianą nauczkę
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Zrobił dziewczynie zdjęcie nad czerwonym jeziorem. Nie zauważyli, co pływa w wodzie, prawda gorsza niż fikcja
  4. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał alarm dla 2 województw, lepiej nie wychodzić z domu
  5. Dziesiątki tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski. Podjęto decyzję, w głowie się nie mieści
  6. Nieoczekiwanie przerwany wyjazd na kemping. W środku nocy wygłodniałe stado otoczyło rodzinę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł