informacje o pożarzeFot. pixabay.com/ rubns28/ zdjęcie poglądowe

Gigantyczna tragedia, ogień był bezlitosny. Dramatyczna akcja służb, 24 zastępy straży, 107 ratowników i śmigłowiec

Informacje o pożarze na północy Polski docierają już od kilku godzin. 24 zastępy straży walczyły z ogniem, który przemieszczał się coraz dalej. Straty są ogromne, choć do pomocy ruszył śmigłowiec.

Informacje z województwa zachodniopomorskiego są porażające. W Kosobudach w powiecie drawskim spłonęło 95 ha ścierniska i 3 ha lasu. Akcja gaśnicza na tym ogromnym obszarze trwała aż 6 godzin, a udział w niej wzięły 24 zastępy staży pożarnej, 107 ratowników i śmigłowiec, który zrzucał wodę z góry aż 34 razy.

Fatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeFatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeCzytaj dalej

Informacje przekazała PSP w Szczecinie

- Spaleniu uległo 95 ha ścierniska oraz 3 ha powierzchni leśnych - relacjonował rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak. W działaniach brały udział 24 zastępy, łącznie 107 ratowników i śmigłowiec, z którego dokonano 34 zrzutów wody - wyliczał w rozmowie z RMF 24.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Kosobudy o godz. 11.23. Służby ruszyły do akcji w trudnych warunkach, ponieważ tego dnia temperatury były wyjątkowo wysokie. Na szczęście po 6 godzinach udało się ugasić ogień. Trudna akcja gaśnicza trwała dziś także w hiszpańskim hotelu.

Dzisiaj grzeje: 1. Usuwa toksyny, normalizuje pracę żołądka oraz poziom cukru we krwi. Napar z liści laurowych niesamowicie wpływa na organizm
2. Zła wiadomość dla wszystkich Polaków. Rząd szykuje nowy zakaz, ma obowiązywać od 25 sierpnia
3. Zakleiłeś kamerę w swoim laptopie? Eksperci z Apple: zrobiłeś bardzo poważny błąd, konsekwencje mogą być tragiczne

Teren, na którym wybuchł pożar, sąsiaduje z Drawskim Parkiem Krajobrazowym. To niezwykle cenny obszar, na których chroni się 40 gatunków roślin, a także jeziora, które są siedliskiem wielu gatunków ptaków i ryb. Szybkie opanowanie sytuacji było więc kluczowe dla zachowania cennych przyrodniczo obszarów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna informacja dla polskich skoczków narciarskich. Mogą pojawić się nowe restrykcje, wszystko przez koronawirusa
  2. W jednym z polskich miast kobieta urodziła dziecko w aucie. Samochód był eskortowany przez funkcjonariuszy policji
  3. Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawiali
  4. Niestety, koniec. Zacznie się już w weekend, wielu Polaków będzie zrozpaczonych
  5. Tragiczne doniesienia zza granicy, są ofiary. Dym widać z wielu kilometrów, spłonął hotel w kurorcie
  6. Syn Małgorzaty Rozenek zdradził sekret o ich buldożkach. Prawda wyszła na jaw podczas spaceru Radka z Heniem

Źródło: RMF 24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł