informacje na temat bonu turystycznegoFot. facebook.com/ Jadwiga Emilewicz

Wiemy, na co można wydać 1000+. Wicepremier nie pozostawiła wątpliwości

Informacje dotyczące bonu o wartości 1000 zł pojawiają się stopniowo. Wicepremier uchyliła rąbka tajemnicy, dzięki czemu wiemy, na co będzie można go przeznaczyć. W dodatku już niedługo padnie data, kiedy bony wejdą w życie.

Informacje o bonie wakacyjnym już się pojawiają. Wicepremier Jadwiga Emilewicz wyjawiła kilka szczegółów w rozmowie w "Studio Biznes". 1000 zł będziemy mogli wykorzystać na zakup usług branży turystycznej, która zmaga się z kryzysem. Zasilając portfele Polaków, rząd chce wspomóc przedsiębiorców, a to napędzi gospodarkę. Pozostanie jednak pytanie, skąd wziąć na to pieniądze.

Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głosKolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głosCzytaj dalej

Informacje od wicepremier Jadwigi Emilewicz

Możliwe, że z bonów będzie można skorzystać jeszcze w te wakacje. Warunkiem otrzymania 1000 zł jest posiadanie umowy o pracę, a nasze zarobki nie mogą przekroczyć średniej krajowej, tj. 5200 zł. Rząd chce w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wspomoże branżę turystyczną poprzez zwiększenie ruchu, a jednocześnie skłoni wiele osób do przejścia na umowę o pracę.

Emilewicz powiedziała także, że bony turystyczne będą ważne przez 2 lata. Jeśli nie uda nam się go wykorzystać w najbliższym sezonie, nie przepadnie, a następne wakacje będą łatwiejsze w zorganizowaniu. Pieniądze zostaną wpłacone na konto lub specjalną kartę, którą będzie można płacić wyłącznie w miejscach, które są związane z branżą turystyczną. Przykładem może być opłacenie noclegu czy biletów do muzeum. O tym mówił już wcześniej wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, który zaznaczył, że dotyczy to tylko obiektów na terenie Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu
2. Tarcza 4.0 wprowadza wielkie zmiany dotyczące urlopów. Twoje wakacyjne plany mogą się nie udać

Na wycieczki wewnątrzkrajowe będziemy mogli przeznaczyć bon nawet w te wakacje. Decyzja rządu powinna pojawić się już za kilka dni, jak oświadczyła wicepremier w "Studio Biznes". Prace nad projektem są w fazie planowania, po której musi nastąpić etap legislacyjny. Władzom państwa zależy, by jak najszybciej wcielić w życie "1000 plus".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trudno oderwać wzrok. Wyciekło zdjęcie Dowbor z czasów, kiedy miała 20 lat, ale petarda
  2. 83-latek stracił w pożarze wszystko. Uratował tylko kota, poruszające nagranie
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi

Źródło: Studio Biznes

Następny artykuł