informacje ofiary we włoszechFot. Pixabay.com/kropekk_pl

Tragiczny bilans we Włoszech. Wielu nie myślało, że jest aż tak źle, a zapowiadają prawdziwy szczyt

Informacje, które ujawnione zostały wczoraj wieczorem, są wyjątkowo niepokojące. Sytuacja we Włoszech jest tragiczna, wielu nawet nie myślało, że aż tak źle.

Informacje o koronawirusie rozgrzewają media już od grudnia. Wszyscy chcą na bieżąco wiedzieć, jak choroba rozwija się na świecie oraz jak blisko wynalezienia szczepionki są światowi naukowcy. Niestety jednak najwięcej wiadomości jest negatywnych i tak też stało się wczoraj wieczorem. Włochy przedstawiły bilans zakażonych oraz zmarłych w ciągu zaledwie ostatniej doby. Liczby są druzgocące, jest gorzej niż w Chinach.

Kolejny kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczbaKolejny kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczbaCzytaj dalej

Tragiczne informacje z Włoch

W czwartek wieczorem szef Obrony Cywilnej, Angelo Borrelli, ogłosił, że zaledwie w ciągu ostatniej doby zmarło we Włoszech aż 427 osób. Przekłada się to na dramatyczny wzrost ogólnej liczby ofiar, która na stan z wczorajszego wieczora równy jest 3405.

Jak przekazano, od środy odnotowano również 4480 nowych zakażeń, chorych jest więc tam już ponad 33 tysiące. Podsumowując, wyliczono, że przypadków zakażenia wykryto do tej pory ponad 41 tysięcy. Pozytywną informacją płynącą z Włoch jest to, że udało się wyleczyć 4400 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Na czwartkowej konferencji prasowej, która miała miejsce w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie, ogłoszono jeszcze jedną, smutną informację - założono, że szczyt zachorować dopiero się zbliża. Patrząc na to, co dzieje się teraz, może to być prawdziwy dramat. Już teraz na intensywnej terapii przebywa blisko 2500 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość

Źródło: Polsat News

Następny artykuł