informacje alarm PolakówFot. www.ventusky.com

Tragiczna wiadomość do Polaków. RCB alarmuje

Informacje, które niedawno otrzymali Polacy od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, mogą dawać powody do niepokoju. Zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez organizację poważny problem, z jakim od dawna zmagają się służby, nadal jest aktualny. Chociaż wakacje dobiegły już końca, statystyki nadal są dramatyczne.

Informacje opublikowane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dają powody do niepokoju. Polacy mogli liczyć, że wraz z zakończeniem wakcji, zniknie także i problem, z którym od dawna zmagają się służby. Tak się jednak nie stało. Potwierdzono dramatyczne wiadomości z kraju. Zginęły kolejne osoby. RCB przypomniało też o tym, jak można uniknąć zagrożenia.

Martyna Wojciechowska świadkiem dramatu. Podróżniczka pokazała wszystko w sieciMartyna Wojciechowska świadkiem dramatu. Podróżniczka pokazała wszystko w sieciCzytaj dalej

Podczas tegorocznych wakacji w mediach społecznościowych regularnie pojawiały się wiadomości o osobach, które od kwietnia utonęły w zbiornikach wodnych na terenie Polski. W tym roku służby wyjątkowo zaangażowały się w akcje, które miały na celu zwiększać świadomość osób spędzających wolne dni nad kąpieliskami. Niestety statystyki są niepokojące. W ciągu trzech miesięcy wakacyjnych (licząc od 1 czerwca do 31 sierpnia) utonęły 253 osoby.

RCB przekazało informacje o kolejnych utonięciach

Informacje, które w mediach społecznościowych opublikowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa są dowodem na to, że chociaż wakacje już się skończyły, to problem utonięć nie ustał. Zgodnie z wiadomościami przekazanymi na Twitterze RCB tylko wczoraj tj. 11 września utonęły 2 kolejne osoby. Warto pamiętać, że często dotyczy to osób bardzo młodych.

RCB przekazało dramatyczne informacje i przypomniało o tym, by spędzając czas nad wodą, pamiętać o niezbędnych zasadach dotyczących bezpieczeństwa. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć niewbieganie rozgrzanym do wody, niewypływanie materacem daleko od brzegu, niewchodzenie do wody bezpośrednio po posiłku oraz bezwzględny zakaz pływania po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. Urzędnicy pukają do drzwi, trwają kontrole. Niebawem kary będą jeszcze wyższe, lepiej przygotować się na nowe stawki abonamentu RTV

Chociaż informacje przekazywane przez RCB wydają się jasne, wielu Polaków zapomina i bagatelizuje szczególnie ostatni z wymienionych wyżej punktów. Mnóstwo plażowiczów spożywa nad wodą duże ilości alkoholu. Niestety brawurowe zachowanie i wygłupy często kończą się później tragicznie. Przypomniali o tym też strażacy, którzy przygotowali specjalny spot, mający uświadamiać Polaków o tym, jak niebezpieczne jest pływanie pod wpływem alkoholu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Polaku wyłowionym niedawno z jeziora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. PlayStation 5 będzie znacznie tańsze niż zakładano? Najnowsze przecieki o cenie konsoli Sony
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Kobieta poprosiła o najbrzydszego i najstarszego psa w schronisku. Powód sprawia, że łzy napływają do oczu

Źródło: www.twitter.com/RCB_RP

Następny artykuł