informacje restauracje we WłoszechFot. Pixabay.com/dimitrisvetsikas1969/zdjęcie poglądowe

Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch

Informacje dotyczące znoszenia obostrzeń są zaskakujące. Już od przyszłego tygodnia zostaną otwarte restauracje, bary, zakłady fryzjerskie oraz salony piękności we Włoszech.

informacje dotyczące poprawiającej się sytuacji epidemicznej w krajach europejskich, są niezwykle optymistyczne i budujące. Dają nadzieję, że kryzys zostanie wkrótce zażegnany, a wkrótce również w Polsce wszystko wróci do normy. Teraz dobra wiadomość dobiegła z Włoch - zadecydowano o otwarciu barów, restauracji, salonów piękności oraz zakładów fryzjerskich. Najnowszą wiadomość ogłosił tamtejszy rząd.

Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki, dziesiątki rannych. Porażająca wiadomość ze świataSzpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki, dziesiątki rannych. Porażająca wiadomość ze świataCzytaj dalej

Dobre wiadomości z Włoch. Otwierają restauracje i fryzjerów

W poniedziałek włoski rząd oficjalnie ogłosił, że od przyszłego tygodnia otwierają wymieniane przedsiębiorstwa, jednak pod rygorystycznymi warunkami. Konieczne jest przestrzeganie wszystkich warunków sanitarnych, które już wkrótce ze szczegółami przedstawić ma Rada Ministrów. Jak podaje TVN24, jest to rezultat rozmów rządu z władzami regionów. To właśnie one już od poniedziałku będą mogły autonomiczne decydować o odmrażaniu gospodarki w swoim regionie.

- Mówiliśmy. Jeśli dane dotyczące zakażeń będą pocieszające, przyspieszymy otwarcie - napisał na Twitterze szef MSZ, Luigi Di Maio.

Polityk odniósł się w ten sposób do wcześniej przedstawionych planów, zgodnie z którymi usługi gastronomiczne oraz punkty usługowe miały zostać otwarte dopiero 1 czerwca. Wskazuje to tym samym na znaczną poprawę sytuacji we Włoszech, co jest wyjątkowo dobrą wiadomością.

- Dzięki zaangażowaniu obywateli Włochy ruszają z miejsca - stwierdził polityk, cytowany przed TVN24.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo ważna wiadomość dla tysięcy Polaków przed wakacjami. Pieniądze nie przepadną
2. Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyć

W ostatni poniedziałek doszło również do częściowego luzowania odmrożeń w Hiszpanii. 11 wspólnot autonomicznych podjęło decyzję o wprowadzeniu w życie pierwszej fazy łagodzenia restrykcji - tych dotyczących korzystania z przestrzeni publicznej. Możliwe tam są teraz zgromadzenia do 10 osób, obiekty handlu rozpoczęły działanie, uruchomiono też lokale gastronomiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiany aktor seriali z TVN i Polsatu. Tragiczną informację przekazał syn
  2. Chciał wykąpać gigantycznego psa. Reakcja czworonoga bawi do łez
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Polskie media nie mają wątpliwości. Rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dziecka

Źródło: TVN24

Następny artykuł