informacje pieniądze na wakacjeTurysci.pl

Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek

Informacje przekazane przez wicepremier z pewnością ucieszą wielu Polaków. Można dostać 1000 złotych na wakacje, ale jest jeden warunek.

Informacje, które przekazała wicepremier Jadwiga Emilewicz, zakłada przyznanie wielu Polakom tzw. bonów wakacyjnych. Mają wynosić 1000 złotych i być przyznawane Polakom, którzy spełniają konkretne warunki. Polityk podała wszystkie szczegóły.

Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu WłochRestauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu WłochCzytaj dalej

Najnowsze informacje dotyczące bonów wakacyjnych

Minister Emilewicz w rozmowie z portalem Money.pl ujawniła, że dodatkowy tysiąc złotych na wakacje będą mogli otrzymać Polacy zatrudnieni na umowach o pracę. Nie dotyczy to jednak wszystkich, bo konieczne jest spełnienie jednego warunku - pieniądze dostaną ci, którzy zarabiają mniej niż przeciętne wynagrodzenie, czyli 5200 zł w tym roku.

- Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy - wyjaśniła Emilewicz w rozmowie z portalem Money.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmiany na polskich granicach na wakacje 2020? Chcą otwierać, ale dla niektórych
2. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Minister przedstawiła szczegóły tego projektu. Zakłada on, że w tym roku 90% kwoty pokryje rząd, pracodawcy natomiast 10%. Koszt tej inwestycji na ten rok to 7 mld złotych, a realizacja projektu ma pomóc krajowej branży turystycznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie mamy dobrych informacji dla seniorów. Chodzi o wysokość emerytur
  2. Zobaczył starszego mężczyznę, który niesie na plecach psa. Zaniemówił, słysząc powód jego decyzji
  3. Niebezpieczeństwo w jednej części Polski. Trzeba bardzo uważać podczas spaceru
  4. Władze szukają setek ludzi. 29-latek jednej nocy zaraził co najmniej 50 osób, dramatyczne informacje ze świata
  5. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają
  6. Bulwersujące zachowanie sponsorów. Zmuszali zawodniczkę w 8 miesiącu ciąży do niewyobrażalnych rzeczy

Źródło: Money.pl

Następny artykuł