informacje lawinaFot. Pixabay.com/Arcaion

Tragiczna śmierć 5 turystów, spędzali razem urlop. Ratownicy, policja i śmigłowce już nic nie mogły zrobić

Informacje, które pojawiły się w mediach, są wyjątkowo smutne. Nie żyje 5 turystów z Europy, którzy spędzali razem urlop w górach. Nie mieli żadnych szans, wiadomości potwierdziło czeskie MSZ.

Informacje przekazane zostały w niedzielę w godzinach popołudniowych, a dotyczą tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w austriackich Alpach. Grupa turystów spędzała razem urlop w górach, gdy nagle zeszła tam lawina. Niestety 5 osób nie przeżyło.

CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariuszCNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariuszCzytaj dalej

Dramatyczne informacje z austriackich Alp

Piątka turystów z Czech spędzało razem urlop po północnej stronie masywu Dachstein w austriackich Alpach. Do lawiny doszło tam w niedzielę około godziny 9:30, a zeszła ona z wysokości 2800 metrów. Teraz wiadomości trafiły do mediów i okazuje się, że na skutek tego zdarzenia niestety cała piątka turystów zginęła.

- Było kilku naocznych świadków, którzy zaalarmowali ratowników - przekazał Christoph Preimesberger, szef górskiej służby ratowniczej kraju związkowego Górna Austria, cytowany przez CTK.

Agencja poinformowała również, iż ciała turystów przetransportowane zostały do Hallstatt. Jak pisze Interia, w tym rejonie już od kilku dni wiały silne wiatry oraz padał intensywnie śnieg. Po zagrożonych podróżników ruszyć miała grupa ratowników, śmigłowce oraz policja, jednak nie udało się nikogo już niestety uratować.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziesiątki lotów z Polski odwołanych. LOT idzie w ślady WizzAira
2. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym

- Nie spodziewamy się, że odnajdziemy kolejnych zasypanych, ale dla pewności przeszukamy to miejsce - mówił Preimesberger.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Asi z Chłopaków do wzięcia. Włos jeży się na głowie
  2. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

Źródło: Interia

Następny artykuł