informacje stan klęski żywiołowejFot. pixabay.com/WikiImages

Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna

Informacje, które właśnie pojawiły się w mediach, są niezwykle smutne. Lokalny rząd zadecydował o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej. Sytuacja na świecie przedstawia się w ciemnych barwach.

Informacje, które właśnie przekazała redakcja Onetu, wprawiają w osłupienie. Okazuje się, że sytuacja jest gorsza, niż mogłoby się wydawać. Władze stanu Wiktoria w Australii potwierdziły w niedzielę, że w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, wprowadzają stan klęski żywiołowej. Zadecydowano również o godzinie policyjnej.

Polacy uwięzieni na statku w Międzyzdrojach. Służby w akcjiPolacy uwięzieni na statku w Międzyzdrojach. Służby w akcjiCzytaj dalej

Dramatyczne informacje z Australii

Nie tak dawno pisaliśmy o zamykaniu granic wewnętrznych w Australii, co miało miejsce po raz pierwszy w historii. Teraz okazuje się, że sytuacja jest niestety coraz gorsza. W niedzielę rano miejscowe służby stanu Wiktoria ogłosiły, że dobowy przyrost zakażeń wynosi tam aż 671, choć zaledwie dzień wcześniej było to niecałe 400. Z powodu tak gwałtownego pogorszenia sytuacji, władze musiały działać błyskawicznie.

Daniel Andrews, premier rządu stanowego, potwierdził, że rozporządzenie ma obowiązywać już od niedzieli. Zapowiedział, że restrykcje zostają przedłużone na kolejne 6 tygodni, ale to nie koniec - dodał, że wprowadzone zostaną także nowe, a Onet wymienia tu godzinę policyjną obowiązującą w Melbourne od 20:00 do 5:00 rano. Polityk podkreślił również, że w tym mieście na zakupy chodzić będzie mogła wyłącznie jedna osoba, reprezentująca dane gospodarstwo domowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół
2. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę

3. Kolejny cios w finanse Polaków. Abonament RTV nie tylko zostaje, będzie jeszcze wyższy

Od środy na terenie Melbourne obowiązywał nakaz pozostania w domach. Podkreślano, że nie można opuszczać go bez poważnej przyczyny. Teraz Andrews zapowiedział, że takie rozwiązanie zostanie poszerzone i obejmie swoim zasięgiem cały kraj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Piotr Żyła regularnie zdradzał Justynę? Celebrytka bezlitośnie oczerniła byłego męża na oczach całej Polski
  3. Pamiętacie dziewczynkę, która wygrała "Mam Talent"? Dzisiaj jest już nie do poznania, bardzo się zmieniła i wielu może jej nie poznać
  4. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję
  5. Poważne kłopoty Międzyzdrojów. "Nie możemy dać sobie rady"
  6. Oburzające zachowanie polskich turystów w samolocie. Ręce opadają
  7. Poznali szczeniaka z gepardem. Pracownicy zoo na długo zapamiętają swoją decyzję

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł