informacje niezdrowe powietrzefot. wikipedia/ Azymut (Rafał M. Socha)

Pilne wiadomości dla Polski. IMGW wydał ostrzeżenie

Informacje przekazane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest bardzo niepokojący. Organizacja wydała pilne ostrzeżenie w sprawie niebezpieczeństwa. Szczegóły zostały opublikowane w komunikacie, który znalazł się w mediach społecznościowych. Analiza potwierdziła obawy. Służby zapowiedziały, że będą monitorowały sytuację.

Informacje, które Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał w swoim raporcie, są bardzo niepokojące. Analiza ekspertów wskazuje na to, że powietrze nad Polską jest bardzo zanieczyszczone. Niektórzy zastanawiają się, czy wpływ na to może mieć pogoda. Wyniki badań potwierdzają, że przejrzystość powietrza znacznie spadła i nastąpiło wzmożone zapylenie atmosfery.

1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasneCzytaj dalej

Informacje przekazane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują na to, że Polska znalazła się w zasięgu niżu znad zachodniej Ukrainy, co przyczyniło się do znacznego wzrostu zanieczyszczenia. Wzrost pyłów szczególnie można zaobserwować w północno-wschodniej części kraju. Służby zapowiedziały, że będą monitorowały tę niepokojącą sytuację.

Niepokojące informacje IMGW: znaczne zanieczyszczenie powietrza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał informacje, które w znacznym stopniu mogą zainteresować mieszkańców północnej części Polski. Analiza IMGW wskazuje, że o godzinie 14:00 na Podlasiu widzialność suchego powietrza miejscami spadła do 5 kilometrów. Pojawiło się natomiast tzw. zmętnienie pyłowe.

Informacje przekazane w raporcie IMGW wskazują też na zapylenie atmosfery w niskich warstwach. Po przeanalizowaniu zdjęć satelitarnych stwierdzono, że w południowej Rosji wczoraj tj. 30 września około godziny 5:00 wzbiła się gęsta ilość pyłków, która została w szybkim tempie przetransportowana nad Bałtyk.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Niewiarygodne, wyłowiono z morza kobietę poszukiwaną od dwóch lat. Wpółprzytomna dryfowała w kole ratunkowym
3. Wpisali Polskę na zieloną listę. Nikt się nie spodziewał. Teraz można swobodnie podróżować

IMGW będzie regularnie aktualizował informacje związane ze stanem powietrza. Służby zapowiedziały też monitorowanie tego zagęszczenia. Chmura, która wzbiła się na południu Rosji, prawdopodobnie dotarła również nad Polskę i przyczyniła się do znacznego zanieczyszczenia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o poważnym komunikacie władz na południu naszego kraju.

informacje IMGW

źródło: Twitter IMGW

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pogrążony w rozpaczy pies cały czas siedział w kącie. Kobieta zabrała go do domu, niewiarygodne jak się zmienił
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Turyści robili lwom zdjęcia, szybko pożałowali. Wideo ku przestrodze, mogło się skończyć dużo gorzej

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Następny artykuł