indie kwarantanna azjaFot. Pixabay.com/fsHH

21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki

Indie zdecydowały się na wprowadzenie 21-dniowej kwarantanny w celu zatrzymania rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Porządku na ulicach pilnuje policja, która stosuje zupełnie inne środki dyscypliny niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Drugie najludniejsze państwo świata, Indie, wprowadziły właśnie nakaz 21-dniowej kwarantanny dla wszystkich mieszkańców. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 na terenie kraju. Funkcjonariusze policji stosują nietypowe metody, żeby utrzymać porządek na ulicach.

Kolejny kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczbaKolejny kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczbaCzytaj dalej

Indie wprowadzają kwarantannę

Od wtorku w Indiach obowiązuje 21-dniowy nakaz kwarantanny. Policja starając się zwolnić ruch na ulicach blokuje drogi, zatrzymuje riksze i motocykle, żeby zrobić miejsce dla kierowców świadczących niezbędne usługi. Osoby, które wjechały na jezdnię bez ważnej potrzeby, są karane drewnianymi pałkami.

Piesi w Bombaju, Nagpurze i Mau, którzy zostaną zatrzymani przez policję w ramach kary muszą robić pompki i przysiady. W sieci pojawiło się wiele nagrań z takiego zachowania policji, które opublikował m.in. TVN24, powołując się na agencje Reuters.

We wtorek wieczorem premier Indii Narendra Modi podczas orędzia do narodu ogłosił trzytygodniowy zakaz wychodzenia z domu. Już wcześniej mieszkańcy zostali proszeni o pozostanie w miejscach zamieszkania w ramach walki z zarazą.

W kraju pod adresem lekarzy pracujących przy zakażonych zaczęły padać groźby ze strony sąsiadów. Sprawa została skierowana do ministra spraw wewnętrznych, który nakazał policji zapewnienie bezpieczeństwa lekarzom.

Dzisiaj grzeje: 1. Pasażerowie Flixbusa pilnie poszukiwani. Koronawirus na pokładzie
2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

W liczących ponad 1,3 miliarda mieszkańców Indiach zanotowano 560 przypadków zakażenia koronawirusem, a 11 osób poniosło śmierć. Wykonano tam jak dotąd 15 tysięcy testów na obecność wirusa.

azja policja bije za łamanie kwarantanny

Screen/TVN24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  2. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców

źródło: tvn24.pl

Następny artykuł