indie dom dzieckapixabay.com/ArtTower/zdjęcie poglądowe

42 dzieci w Indiach przeżyło niewyobrażalny dramat, aż skóra cierpnie. W końcu zapadł wyrok

Indie są wstrząśnięte po informacji na temat 42 dzieci, które w niewyobrażalny sposób były traktowane w jednym z lokalnych domów dziecka. Sąd nareszcie skazał winnych za tę tragedię.

Indie to azjatycki kraj wielu kontrastów gospodarczych i społecznych. W państwie, który liczy około 1,3 mld mieszkańców, olbrzymie bogactwo miesza się z niewyobrażalną biedą. Nic więc dziwnego, że na jego terytorium dochodzi do wielu przerażających wydarzeń, o których europejczycy nie mają pojęcia.

Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokWalizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokCzytaj dalej

Tym razem jednak sprawa była zbyt głośna i przerażająca, by nie dowiedział się o niej świat. Wszystko działo się za murami jednego z indyjskich domów dziecka. 42 dziewczynki, które były mieszkankami placówki, były tam torturowane, molestowane i gwałcone. Mimo płaczu i krzyków dzieci, nikt z sąsiadów ośrodka nie zdecydował się zareagować i im pomóc.

Indie wstrząśnięte tragedią w domu dziecka

Sąd w Delhi wydał w tej sprawie wyroki skazujące dla 12 osób. Wszyscy otrzymali wyrok dożywotniego więzienia. Wśród skazanych znalazł się m.in. właściciel domu dziecka, Brajesh Thakur.

Koszmar dzieci mieszkających w domu dziecka w Balika Grih w Muzaffarpur, w stanie Bihar na północy Indii, trwał aż 5 lat. W tym czasie mieszkające tam dziewczynki były wielokrotnie bite, podduszane, torturowane, molestowane i gwałcone. Nikt z pracowników ani sąsiadów placówki nie reagował, mimo że krzyki mieszkanek były słyszane nawet poza domem dziecka.

Ludzie bali się reagować przede wszystkim z uwagi na własne bezpieczeństwo. Brajesh Thakur, który był miejscowym biznesmenem, to znana i wpływowa postać w mieście. W ośrodku wielokrotnie zjawiali się urzędnicy miejscy, którzy jednak nie zgłosili żadnych nieprawidłowości w jego działaniu. Mimo to żaden z nich nie został oskarżony w tej sprawie.

Według lokalnych mediów dzieci, które przeszły tę tragedię są obecnie poddawane rehabilitacji. Z nieoficjalnych informacji wynika z kolei, że co najmniej 11 dziewczynek zaginęło lub zostało zabitych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularnym produktem. Każdy może mieć go w kuchni
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Śnieg sparaliżował wszystko, nie latają samoloty, drogi są zablokowane. Zdjęcia z zagranicy wyglądają niewiarygodnie
  4. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
  5. Pasażerka wygrała z Ryanairem. Dostała pieniądze za to, że musiała kupować bagaż podręczny
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: fakty.interia.pl

Następny artykuł