Indiana Jones wielu zainteresowałwikipedia.org John Griffiths CC BY-SA 2.0

Oglądaliście przygody Indiany Jonesa? Dla wielu nie ma lepszego filmu

Indiana Jones jest ikoniczną postacią. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzy przygód odważnego archeologa. W dzieciństwie inspirował najmłodszych, a rodzice z zapartym tchem sledzili kolejne zmagania głównego bohatera. Jak wspominacie serię?

Indiana Jones, czyli Henry Walton Jones Jr, został stworzony przez George’a Lucasa, odpowiedzialnego także za powstanie serii o Gwiazdnych Wojnach. Scenarzysta świetnie sobie poradził z wykreowaniem charyzmatycznego i nieustraszonego archeologa, który nie może się oprzeć przygodom. Dobór aktora do tej roli okazał się strzałem w dziesiątkę. Harrison Ford doskonale się sprawdził, a dzięki niemu bohater zyskał aytentyczność oraz grono zakochanych fanek.

Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaKatastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaCzytaj dalej

Indiana Jones dla wielu jest inspiracją

Bicz, rewolwer, skórzana kurtka i fedora - po tym opisie od razu każdy się zorientuje, o kogo chodzi. Nieodłączone atrybuty Indiany Jonesa stały się niemal sybolem. Począwszy od "Poszukiwaczach Zaginionej Arki", "Indiana Jones i Świątynia Zagłady" aż po "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" te elementy były zawsze obecne przy głównym bohaterze. To jednak nie wszystkie cechy charakterystyczne mężczyzny - przede wszystkim liczyła się odwaga, inteligencja i gotowość do podjęcia wyzwania, które zauroczyły widzów na całym świecie.

Fabuła była skonstruowana tak, by młodsi i starsi widzowie znaleźli w filamch coś dla siebie. Część niepełnoletnej widowni z zapartym tchem śledziła widowiskowe efekty specjalne, starsi zaś z zaciekawieniem czekali na finał oraz rozwiązanie zagadki. Dzięki temu seria stała się świetnym wyborem na rodzinne wieczory pełne wrażeń w domowym zaciszu. Wiele osób uważa, że nie ma lepszego wyboru, bowiem ten przypadek bawi i uczy, zdradzając historyczne ciekawostki.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze
3. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy

Zapewne wiele ośób zamarzyło o karierze archeoloa po obejrzeniu filmów z Indianą Jonesem. Musieli jednak szybko zmenić zdanie gdy okazało się, że w prawdziwym życiu na naukowców nie czekają aż tak ekscytujące wyzwania, a jedynie mozolna praca badawcza i kopanie w ziemi. Trzeba jednak przyznać, że seria na podstawie scenariusza George’a Lucasa przybliżyła wszystkim wiele interesujących, nieoczywistych kwestii, a także dała początek wielu innym tytułom, które całymi garściami czerpały z dorobku poszukiwacza przygód.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościach
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Następny artykuł