Turysci.pl
Ceny za atrakcje nad morzem

fot. wikimedia.org/Antekbojar/Public Domain/zdjęcie poglądowe

Ile kosztują bilety do nadmorskich atrakcji? Miejsc do odwiedzenia jest wiele

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jakie atrakcje nad polskim morzem są warte odwiedzenia? Lista jest naprawdę długa, choć niektóre ceny mogą odstraszyć. Za wizytę w niektórych miejscach rodzice z dwójką dzieci muszą zapłacić nawet ponad 250 zł. Tyle i więcej wydamy np. w parku wodnym w Jarosławcu, aquaparku w Świnoujściu czy Łeba Parku. Tańsze jest za to np. planetarium w Międzyzdrojach czy molo w Sopocie lub Kołobrzegu.

Ceny atrakcji nad polskim morzem są bardzo zróżnicowane, podobnie jak koszty jedzenia obiadów w nadmorskich restauracjach. Znaleźć można zarówno miejsca, w których wydamy fortunę, jak i tańsze alternatywy. Redakcja Money.pl sprawdziła, ile na tego rodzaju przyjemności wyda w tym roku nad Bałtykiem czteroosobowa rodzina.

Wielkie kolejki do basenów i atrakcji

Polacy korzystali z upałów. Wielkie kolejki na basen

CZYTAJ DALEJ

Ceny atrakcji nad polskim morzem

Zdecydowanie najdroższe w zestawieniu okazały się aquaparki oraz różnego rodzaju parki wodne. Za wizytę w takim miejscu w Jarosławcu rodzice z dwójką dzieci wydać muszą 260 zł, gdyż pojedynczy bilet kosztuje 65 zł i nie można liczyć tam na żadne zniżki.

Jeszcze więcej czteroosobowa rodzina zapłaci w Baltic Park Molo Aquapark w Świnoujściu. Tam bilety dla dzieci i młodzieży w sezonie kosztują 49 zł, a dla dorosłych 99 zł, więc jednego dnia wydać trzeba nawet do 316 zł.

276 zł zapłacimy też w Sea Parku w Sarbsku. Za tę cenę możemy spędzić czas w fokarium, a także wspólnie bawić się w parku linowym. Co więcej, czeka tam na nas makieta polskiego galeonu wojennego, który robi imponujące wrażenie.

Każde z tych miejsc jest warte odwiedzenia, choć rodzice muszą przygotować się na spore wydatki. Wymienione ceny dotyczą jedynie wejścia, a jak wiadomo, urlop z dziećmi to także wydatki towarzyszące, takie jak np. gofry, lody, pamiątki czy inne drobiazgi, które też bywają drogie.

Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wydanie aż tak znacznej ilości gotówki, są w nadmorskich kurortach też tańsze alternatywy. 20 zł kosztuje np. wejście na molo w Sopocie, a 18 w Kołobrzegu. W tym drugim przypadku można być też zwolnionym z opłaty, o ile zapłaci się opłatę uzdrowiskową.

70 zł zapłacimy natomiast za wejście do interesującego planetarium w Międzyzdrojach, a 108 zł za koło widokowe Amber Sky w Gdańsku. Interesującą alternatywą może być też Park Wieloryba w Rewalu, dostępny dla 4-osobowej rodziny za 101 zł. Obejrzeć tam można 100 modeli zwierząt morskich, co na pewno będzie interesujące zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Oprócz poszukiwania płatnych atrakcji warto rozejrzeć się również za wartościami przyrodniczymi oraz historycznymi. W okolicach Juraty znajdują się fortyfikacje i niemieckie bunkry, których historię warto poznać, a wizyta w Nadmorskim Parku Narodowym na Helu na długo zapadnie w pamięci nawet najbardziej wymagającym turystom.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Money

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >