Huragan Laura uderzył w USAfot. pixabay/WikiImages

Ponad 600 tys. osób odciętych od reszty świata. Potężny huragan uderzył. Straty są kolosalne

Huragan Laura uderzył w Stany Zjednoczone powodując olbrzymie starty. Według szacunków starty poniesione w wyniku uderzenia huraganu Laura są większe niż 15 lat temu, gdy huragan Katrina uderzył w Nowy Orlean.

Huragan Laura nawiedził właśnie Luizjanę i Teksas. Siła huraganu była potężna i zdewastowała całe miasta. Ponad 600 tysięcy mieszkańców jest odciętych od reszty świata. Liczone są straty. Olbrzymia tragedia.

Stało się. Jest nowy zakaz przylotów do Polski. Lista się poszerzaStało się. Jest nowy zakaz przylotów do Polski. Lista się poszerzaCzytaj dalej

Huragan Laura uderzył w USA

Huragan Laura uderzył właśnie w USA, a dokładnie w Luizjanę i Teksas. Żywioł nie miał litości i spowodował olbrzymie straty. Wyrywał drzewa z korzeniami i dewastował budynki. Laura uderzyła w południowe wybrzeże Stanów Zjednoczonych z prędkością 240 kilometrów na godzinę. SIła huraganu była niewyobrażalna. Zrywała dachy z budynków, wybijała szyby, przewracała samochody. Żywioł sprawił, że ponad 600 tysięcy ludzi zostało odciętych od reszty świata, ponieważ pozbawiono ich dostawy prądu. Miasto, które ucierpiało najbardziej to liczące ponad 70 tysięcy mieszkańców Lake Charles w Luzljanie. Zdjęcia, które trafiły do sieci, pokazują niewiarygodną siłę żywiołu.

Dzisiaj grzeje: 1. Samolot wyleciał z Polski, doszło do zderzenia. Wiadomość obiegła media
2. Dramatyczna wiadomość z Chorwacji. Spełnia się czarny scenariusz
3. Podczas powrotu z wakacji, zapomnieli dziadka. 60-latka znaleźli pod Wrocławiem

Ofiara śmiertelna huraganu Laura

Z informacji, jakie trafiły do mediów, wiemy, że huragan Laura pochłonęła jak na razie tylko jedną osobę. Jest nią 14-letnia dziewczynka, która zginęła w momencie, gdy huragan przewrócił drzewo, które uderzyło na jej dom.
Zgodnie z zapowiedziami amerykańskich synoptyków, potężny huragan zmierza na północ do Arkansas. Następnie dotrze nad Tennessee oraz Kentucky i w weekend uderzy we Wschodnie Wybrzeże.
Według wielu szacunków Laura była silniejsza od huraganu Katrina, który 15 lat temu zdewastował Nowy Orlean.

- Laura była w pierwszej dziesiątce największych huraganów, jakie kiedykolwiek dotarły do kontynentalnych Stanów Zjednoczonych - powiedział meteorolog CNN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w kraju
  2. Opiekunka potajemnie wyszła za 88-letniego Władysława, dramat rodziny. "Był cały brązowy, wyglądał jak wilkołak"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

Źródło: RMF

Następny artykuł