Huragan Douglas nadciąga nad Hawajefot. pixabay.com/ 12019

"Bądźmy przygotowani na najgorsze". Potężny huragan szturmuje świat

Huragan 1 stopnia szturmuje świat. Mieszkańcy wielu regionów są zaniepokojeni nadchodzącym kataklizmem. Lokalne władze robią, co mogą, aby straty były jak najmniejsze.

Huragan, który szturmuje świat, może przynieść katastrofalne skutki. Mieszkańcy wielu regionów mają czego się bać. Mimo wszystko władze robią, co w ich mocy, aby poniesione straty były jak najmniejsze. Niestety huragany bardzo często są nieprzewidywalne, a skutki mogą być naprawdę katastrofalne.

Turyści zachwycają się Turyści zachwycają się "polskim Dubajem". Nadmorski kurort co roku przyciąga tłumy PolakówCzytaj dalej

Huragan Douglas szturmuje świat

Z wiadomości, jakie pojawiły się w mediach, wiemy, że huragan 1 stopnia zbliża się z potężną siłą do archipelagu Hawajów. Huragan Douglas, bo tak nazywa się nadchodzący żywioł, ma uderzyć w wyspy na Oceanie Spokojnym w niedziele wieczorem, czasu lokalnego. Mieszkańcy przewidują najgorszego, władze jednak robią, co mogą, aby wszystkich uspokoić i przygotować na nadejście huraganu. Mieszkańcy do weekendu mają czas, aby zapatrzeć się w niezbędny prowiant, a póżniej nie powinni również wychodzić z domów.
Huragan Douglas jest żywiołem 1 stopnia, którego prędkość wiatru może dość nawet do 150 km/h. Obecnie znajduje się ok. 150 km od archipelagu Hawajów i przesuwa się na zachód w stronę wysp z prędkością 26 km/h.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Skandal na polskiej granicy. Oburzona Polka wyjawiła całą prawdę. W głowie się nie mieści
3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

Gdzie uderzy huragan Douglas?

Mieszkańcy wysp na Oceanie Spokojny z zapartym tchem obserwują „podróż” huraganu i z wielką uwagą wysłuchują komunikatów Krajowego Centrum ds. Huraganów w Miami. Jak podało centrum ds. huraganów, Douglas przejdzie nad wyspami Maui, Kauai i Oahu, czyli dokładnie tam, gdzie znajduje się stolica Hawajów - Honolulu. W stolicy Hawajów mieszka blisko 350 tys. mieszkańców, których życie jest zagrożone.
Warto podkreślić, że oprócz silnych wiatrów, huragan Douglas niesie ze sobą potężne ulewy, które mogą spowodować powodzie, a w połączeniu z silnym wiatrem katastrofalne skutki. Całe szczęście władze Honolulu trzymają rękę na pulsie i już przygotowali schrony dla mieszkańców.

- Bądźmy przygotowani na najgorsze i miejmy nadzieję na najlepsze - powiedział szef lokalnych władz na wyspie Maui w lokalnej telewizji KHON News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

źródło: PolsatNews

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł