Hotele wznawiają działalność i kuszą krajowych turystów.Fot. Pixabay.com/ Ron Porter

Kraj, który uwielbiają turyści, informuje: hotele są już pełne. Wkrótce zwolnią się nowe miejsca, ale trzeba się spieszyć

Hotele w tym kraju pękają w szwach. Polacy powinni się pospieszyć. Mimo pandemii terminy schodzą o wiele szybciej, niż zakładano.

Hotele w dobie pandemii nie mają lekko, jednak pandemiczny impas przerywa kraj, który swego czasu był wakacyjnym faworytem wśród wielu Polaków. Osoby ceniące mocną opaleniznę powinny się spieszyć. Miejscowe hotele szturmowane są przez krajowych urlopowiczów.

Wojewoda podnosi alarm, sytuacja robi się dramatyczna. Część Polski poważnie zagrożonaWojewoda podnosi alarm, sytuacja robi się dramatyczna. Część Polski poważnie zagrożonaCzytaj dalej

Walka o hotele

Według doniesień agencji Reutera po zniesieniu części obostrzeń, egipskie hotele są już w większości zarezerwowane. Mimo ciągłego zawieszenia lotów międzynarodowych turyści krajowi podbijają hotele w najbardziej znanych kurortach Egiptu. Co ważne, działalność sektora nadal podlega pewnym restrykcjom.

15 maja rozpoczął się pierwszy etap odmrażania branży hotelarskiej. Zgodnie z miejscowymi przepisami, obiekty mogą przyjmować wyłącznie turystów krajowych i wypełniać do 25 proc. wszystkich pokoi. Najpewniej kolejna fala rezerwacji rozpocznie się 1 czerwca, kiedy to w życie wejdzie drugi etap luzowania obostrzeń. Zgodnie z rozporządzeniem tamtejszych władz turyści będą mogli zajmować do 50 proc. wszystkich kwater. Jednakże hotele nadal muszą respektować pewne zasady dotyczące obsługi odwiedzających.

Egipskie hotele wracają do gry

Przepisy nadal nie pozwalają na działalność bufetów, a pokoje i przestrzenie publiczne, w tym leżaki plażowe i sprzęt rekreacyjny są codziennie dezynfekowane. Ponadto, turyści obowiązkowo muszą mieć mierzoną temperaturę przy każdym wejściu na teren hotelu. Co ważne, personel zobowiązany jest do noszenia maseczek i jednorazowych rękawiczek.

Według doniesień anonimowego pracownika egipskiego Ministerstwa Turystyki i Dziedzictwa Historycznego, hotele już na pierwszym etapie luzowania obostrzeń notują maksymalną liczbę rezerwacji. Dokładnie 78 obiektów położonych wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego jest wypełnionych prawie maksymalnie. Ciekawe informacje z branży hotelarskiej ma również Szwecja.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie do wiary, co się dzieje w polskich górach. Najstarsi mieszkańcy przecierają oczy ze zdumienia
2. Ceny gazu zadziwiają coraz bardziej. Mogą długo utrzymać się na obecnym poziomie

Co ważne, aż 173 hotele dopiero czekają na zgodę resortu, aby wznowić swoją działalność. Jak podaje agencja Reutera, wnioski obiektów mają być rozpatrzone w pierwszym tygodniu czerwca. Do tej pory rząd odnotował 23 449 przypadków zakażenia. 913 osób zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozenek już na porodówce? Sytuacja jest poważna, mowa o alarmującej sytuacji, Majdan przejęty
  2. Owczarek dotknął łapą kobietę. Mundurowi nie mogli uwierzyć, gdzie ukryła nielegalne używki
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Krzysztof Jackowski pojawił się u znanego sportowca. Nagrali wideo, które tajemniczo zniknęło. Wiemy dlaczego

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł