Hotele nadal walczą z konsekwencjami pandemii.Fot. Pixabay.com/ geralt /zdjęcie poglądowe

Przeraźliwy dramat polskich hotelarzy. Nie ma złudzeń, wyjawiono wszystko

Hotele nadal przeżywają niemały kryzys. Poluzowanie części obostrzeń oraz większy ruch turystyczny nie przełożyły się na nadrobienie strat sektora. To prawdziwy dramat dla przedsiębiorców.

Hotele w całej Polsce nadal borykają się z ogromnymi problemami. Jak donosi redakcja RMF24, przeważająca część obiektów ledwie zapełnia 20 proc. wszystkich pokoi. Dane Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego nie pozostawiają złudzeń. Zniesienie części przepisów nie rozwiało wszystkich problemów branży.

W ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bonW ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bonCzytaj dalej

Hotele nadal w potrzasku

Według doniesień portalu RMF24 sytuacja branży nie uległa diametralnej zmianie po luzowaniu obostrzeń przez Ministerstwo Zdrowia. Redakcja powołuje się na dane Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP), które to jednoznacznie wskazują, że 77 proc. hoteli położonych w miastach i 45 proc. obiektów poza dużymi ośrodkami na lipiec i sierpień notuje rezerwacje na mniej niż 20 proc. wszystkich pokoi.

Co więcej, IGHP donosi, że w marcu 84 proc. obiektów całkowicie przerwało swoją działalność, jednak nawet teraz hotele borykają się z konsekwencjami początkowych etapów pandemii. Obecnie co 5. ośrodek może pozostawać zamknięty. Warto zaznaczyć, że w pierwszych 3 tygodniach po wejściu w życie przepisów o otwarciu hoteli, zainteresowanie obiektami oscylowała wokół 10 proc.

Hotele bez szans nawet w weekend

Tylko 23 proc. obiektów deklaruje zainteresowanie powyżej 20 proc. wszystkich pokoi. W rozmowie z Polską Agencją Prasową sekretarz generalny Izby Marcin Mączyński podkreślał, że nawet długi weekend po Bożym Ciele nie przyniósł większych zmian. Wtedy też tylko 11 proc. ośrodków notowało zainteresowanie powyżej 40 proc. Według danych IGHP, hotele w większości mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej (aż 87 proc.), a 30 proc. zdecydowało się na cięcia w kadrach.

Dzisiaj grzeje: 1. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

- Dla pobudzenia popytu na usługi hotelarskie, 60 proc. otwartych obiektów zdecydowało się wprowadzić niższe ceny, a 30 proc. pozostawiło je na tym samym poziomie, co w analogicznym okresie ubiegłego roku - wyjaśniał Marcin Mączyński cytowany przez RMF24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: RMF24

Następny artykuł