hotele szumowskiScreen/TVP Info

Szumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystów

Hotele zostaną ponownie zamknięte? Niestety słowa ministra Szumowskiego nie napawają optymizmem. Jeśli tak się stanie, turyści będą mieli powód do złości, może się to stać już w lipcu.

Hotele zostały odblokowane na początku maja, jednak zdaniem wielu właścicieli obiektów noclegowych nie była to duża ulga dla branży. Początkowo nie mogły funkcjonować różnorodne usługi związane z hotelami, m.in. restauracje czy SPA. Teraz powoli wszystko wraca do normy, minister Szumowski jednak nie ma dobrych wiadomości - istnieje ryzyko, że obiekty noclegowe znów zostaną zamknięte.

Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówKolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówCzytaj dalej

Hotele mogą być znów zamknięte? Szumowski nie wyklucza

Łukasz Szumowski udzielił wywiadu Super Expressowi. Dziennikarz zauważył w nim, że pojawiły się pogłoski o ponownym zamykaniu hoteli w lipcu. Szybko okazało się, że niestety Szumowski nie może kategorycznie temu zaprzeczyć, bo taki scenariusz rzeczywiście nie jest ostatecznie wykluczony. Na pocieszenie dodał na szczęście, że nie jest to pewne.

- Natomiast patrząc na obecną dynamikę, uważam, że prawdopodobieństwo jest niewielkie - wyjaśnił Szumowski.

Polakom pozostaje zatem mieć nadzieję, że sytuacja się nie pogorszy i hotele pozostaną otwarte. Dzięki temu można liczyć na udany wyjazd wakacyjny. W dalszej części minister pokusił się o jeszcze jeden, zaskakujący wniosek. Okazuje się, że w czasie epidemii liczba zgonów w Polsce - w porównaniu z ubiegłym rokiem - znacznie spadła. Na to polityk również miał wytłumaczenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świata
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

- Ludzie zaczęli bardziej dbać o siebie, ale też przestali się spotykać i przenosić zakażenia. Z powodu mniejszego ruchu jest też mniej wypadków itd. To ta jasna strona dystansu społecznego - wyjaśnił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowoczesny rosół powoli wypiera staropolski przepis. Jeden dodatek sprawi, że domownikom oko zbieleje
  2. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę

Źródło: Forsal

Następny artykuł