hotele jednorazowe kluczykiFot. Pixabay.com/davidlee770924/zdjęcie poglądowe

Jednorazowe klucze w hotelach, wyjdziesz i nie możesz wrócić. Niespodziewane działania obiektów za granicą

Hotele i miejsca noclegowe walczą z turystami, którzy nagminnie nie przestrzegają zasad. Wprowadzono jednorazowe kluczyki - gdy wyjdziemy z pokoju, już do niego nie wrócimy.

Hotele oraz obiekty noclegowe na całym świecie stoją przed ogromnym wyzwaniem. Wakacje 2020 zbliżają się wielkimi krokami, lecz tegoroczne urlopy będą inne niż zwykle. Specjalne przepisy sanitarne dotyczą zarówno samych turystów, jak i właścicieli obiektów. W zaskakujący sposób uporać się z przepisami usiłują hotele na Hawajach - by turyści przestrzegali kwarantanny, chcą ich zapędzić jednorazowymi kluczami do pokoi w kozi róg.

Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanieZamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Hotele wprowadzają specjalne zasady. Wyjdziesz i nie wrócisz

Jak podaje serwis Fly4Free, aż 90% hoteli na Hawajach zdecydowało się uruchomić tzw. jednorazowe klucze do pokoi. Turyści mają obowiązek po przylocie na wyspy przejść obowiązkową, 14-dniową kwarantannę. Niestety wielu się do tego zalecenia nie stosuje, zdecydowano się więc na działania specjalne.

Jednorazowe klucze w praktyce działają tak, że możemy nim raz otworzyć pokój, a gdy go opuścimy, nasz klucz przestaje już działać. W tej sytuacji musimy udać się na recepcję, gdzie dopiero sprawdzą, czy kwarantanna minęła i jesteśmy uprawnieni do opuszczenia obiektu. Jeśli okaże się, że tak, to otrzymamy kolejny klucz, który już działał będzie w tradycyjny, zwyczajny sposób.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
2. Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicy

Działania te mają zapewnić mieszkańcom Hawajów bezpieczeństwo i pewność, że przylatujący tam turyści nie wpłyną na rozwój koronawirusa.

- Mamy tylko jedną szansę na ponowne otwarcie i zmianę wizerunku Hawajów, jako najbezpieczniejszego miejsca na ziemi i musimy zrobić to dobrze - tłumaczył Alan Oshima działający na rzecz ożywienia gospodarczego na Hawajach, cytowany przez Fly4Free.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Morawiecki apeluje do Polaków. Mówi, co się wydarzy w kraju w najbliższej przyszłości
  2. Ogrody zoologiczne ponownie otwierają bramy. Kiedy pójdziemy do ZOO w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie?
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Kiedyś swoimi występami porywał tłumy. Teraz zaginął bez śladu na oczach małego syna, policja jest bezradna

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł