hotele otwarcie w PolsceFot. unsplash.com/Eunice Stahl/zdjęcie poglądowe

Polscy hotelarze załamani. Nie otwierają hoteli mimo pozwolenia, boją się jednej rzeczy

Hotele i pensjonaty oficjalnie mogą zostać otwarte od poniedziałku 4 maja. Wiele obiektów jednak się na to nie zdecydowało, bo decyzje rządu ich rujnują.

Hotele, pensjonaty oraz różnego rodzaju miejsca noclegowe bardzo długo pozostawały zamknięte. Generowały ogromne straty, a branża turystyczna pogrążała się w kryzysie. Wszystko miało się zmienić w poniedziałek 4 maja, gdy rząd wprowadził w życie drugą fazę odmrażania gospodarki. Prawda okazała się dla wielu obiektów jednak dużo brutalniejsza i musieli pogodzić się z tym, że na razie turystów nie przyjmą.

Nieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszyNieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszyCzytaj dalej

Hotele wciąż pozostają zamknięte

Jak podaje Onet, w poniedziałek na otwarcie swoich obiektów zdecydowali się głównie właściciele pensjonatów oraz kwater, hotelarze natomiast muszą uzbroić się w cierpliwość. Wynika to z faktu, że ci pierwsi mają znacznie niższe koszta związane z przestrzeganiem wszystkich zaleceń rządu, które mają chronić przed koronawirusem. Lista wytycznych jest bardzo długa, a ich spełnienie z pewnością nie jest łatwe i tanie. Gości wciąż nie ma zbyt wielu, właściciele hoteli boją się więc jednej rzeczy - wydania więcej na środki ochorny, niż uda się zarobić na turystach.

- Uruchomienie i spełnienie wszystkich obostrzeń w dużych obiektach nie jest opłacalne. W dalszym ciągu nie mogą działać hotelowe restauracje, baseny, SPA czy usługi dodatkowe. Ponadto, obiekty muszą spełnić szereg obostrzeń związanych, chociażby z dezynfekcją powierzchni - cytuje Agatę Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, Onet.

Dowodem na to są np. zamknięte drzwi najsłynniejszych hoteli w Zakopanem, m.in. hotelu Kasprowy czy Nosalowy Dwór. Spółka Polskie Tatry również nie zdecydowała się na skorzystanie z okazji do uruchomienia działalności. Zmiany rządu dotyczące środków bezpieczeństwa mogą doprowadzić hotele do ruiny, dlatego właściciele rozważają każdy krok i nie zamierzają zapraszać gości od razu.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka Martyny Wojciechowskiej miała 14 lat, gdy straciła rękę. Przeżyła przeraźliwe chwile
2. Rozłam w Porozumieniu, wybory z coraz większym chaosem. Wiceprezes przeciwko Gowinowi

- Biorąc pod uwagę zarządzenie dotyczące działalności hotelarskiej i obiektów noclegowych, nie decydujemy się na otwarcie naszych obiektów. Analizujemy rynek i to, czy klienci do nas przyjadą. Przygotowujemy się do otwarcia, ale potrwa to do kilku tygodni - mówi Piotr Włosiński, prezes spółki Polskie Tatry, cytowany przez Onet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci pojawiło się nagranie z dużego polskiego szpitala. Sceny jeżą włosy na głowie, tak postępują z chorymi na COVID-19
  2. Impreza w basenie zakłócona przez obecność wielkiego, dzikiego zwierzęcia. Nic sobie nie robiło z bliskości człowieka
  3. Pracuje w laboratorium w Wuhan. Media: miała dość plotek, wyjawiła prawdę
  4. Jest potwierdzenie. Otworzą granice, ale nie dla wszystkich
  5. Trzęsienie ziemi w Europie. Na jednym się nie skończyło, eksperci potwierdzili
  6. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział

Źródło: Onet

Następny artykuł