Turysci.pl
Hotelarze czekają na dalsze luzowanie obostrzeń

fot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Hotelarze ciągle w niepewności. Czekają na decyzję ws. całkowitego otwarcia obiektów noclegowych

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hotelarze 8 maja mogli otworzyć swoje obiekty dla gości, wciąż jednak ciążą na nich znaczne ograniczenia. Przedsiębiorcy nie są pewni, kiedy będą mogli działać w pełni. Jak mówi ekspertka portalu Travelist, Agata Prosińska, branża spodziewa się kolejnych zmian i luzowania obostrzeń ok. 20 maja.

  • Hotelarze mogą przyjmować gości od 8 maja, ale warunkiem jest 50 proc. obłożenia obiektu noclegowego

  • Rząd wciąż nie ujawnił, kiedy możliwe będzie poluzowanie tego ograniczenia, co jest kluczowe, by przedsiębiorcy mogli zacząć odrabiać straty wywołane lockdownem

  • Jak mówi Agata Prosińska z Travelist.pl, branża spodziewa się kolejnej decyzji rządu ok. 20 maja. Liczą na wprowadzenie 100 proc. obłożenia w hotelach

8 maja hotelarze po kilkutygodniowym lockdownie mogli znów przyjmować gości. Warunkiem rządu było jednak zapełnienie tych obiektów jedynie w 50 procentach. Nie ucieszyło to przedsiębiorców, jednak pozwalało na, choć częściowe, nadrobienie strat.

Kolejnym ciosem było ograniczenie funkcjonowania innych usług hotelowych, takich jak np. restauracje, baseny czy strefy wellness i SPA. Część największych obiektów pobytowych to właśnie tymi atrakcjami przyciągała do siebie gości. Jak wskazuje ekspertka, Agata Prosińska, Director of Sales Poland portalu Travelist.pl, branża liczy na dalsze decyzje rządu, które pozwolą na nadrabianie strat z czasu lockdownu.

TPN otwiera 3 szlaki od niedzieli

W niedzielę TPN otworzy 3 szlaki, które były zamknięte od grudnia

CZYTAJ DALEJ

Hotelarze czekają na zniesienie ograniczeń

Zgodnie ze słowami Agaty Prosińskiej, branża spodziewa się dalszego luzowania obostrzeń około 20 maja. Nie jest to data potwierdzona przez członków rządu, hotelarze jednak mają wobec niej ogromne nadzieje.

Hotelarze liczą, że dopuszczalne będzie właśnie to 100% obłożenia – wyjaśniła dla portalu Turysci.pl ekspertka portalu Travelist.pl.

Zaznaczyła, że przez brak oficjalnych komunikatów dotyczących zniesienia ograniczenia, hotelarze są bardzo ostrożni w planowaniu sezonu letniego.

Obecnie większość obiektów planuje sezon i szkicuje wakacyjne cenniki zakładając, że hotele będą mogły przyjmować jedynie połowę standardowej liczby gości – zaznacza Agata Prosińska.

W mediach pojawiło się również wiele wypowiedzi samych przedsiębiorców, którzy podkreślają, jak istotną kwestią jest wcześniejsza zapowiedź ewentualnego luzowania obostrzeń. Hotelarze zaznaczali już po konferencji przed majówką, że pozostawienie przepisu nakazującego 50 proc. obłożenia, nie pozwoli na odrobienie strat poniesionych do tej pory.

29 maja otworzą restauracje hotelowe

Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej pod koniec kwietnia krytykował również decyzję o zakazie prowadzenia dodatkowych usług hotelowych. Mowa tu m.in. o basenach, strefach wellnes, SPA czy restauracjach.

Jak przyznał w rozmowie z Money.pl, decyzja ta jest tragiczna dla tzw. obiektów pobytowych. Są to te ośrodki, które właśnie tego typu atrakcjami przyciągają gości, przyjeżdżających w te miejsca, by wypocząć.

Kwestię tę poruszyła również ekspertka Travelist.pl. Jak podkreśliła, branża nie może się już doczekać ściągnięcia zakazów dotyczących usług dodatkowych w hotelach.

Branża wyczekuje również kolejnych kroków odmrażania usług hotelowych – przede wszystkim otwarcia basenów i restauracji hotelowych – podkreśla Agata Prosińska z Travelist dla Turysci.pl.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że restauracje na świeżym powietrzu (tzw. ogródki) mogą działać od dzisiaj, tj. od 15 maja. Dotyczy to również lokali hotelowych. Ich pełne otwarcie zaplanowano natomiast na 29 maja, co przyciągnąć może do obiektów noclegowych wielu gości.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Travelist.pl

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >