hotelFot. wizualizacja hotelu Atari/ materiały prasowe

Kultowe Atari, na którym grali wszyscy, wkracza na rynek turystyki. Starsi turyści będą zachwyceni

Hotel, którego budowa ma się rozpocząć w połowie tego roku, będzie sygnowany marką Atari, znaną z branży gier i konsoli. Do tego niezwykłego połączenia doszło w wyniku współpracy firmy z przedstawicielami przedsiębiorstw budowlanych w konkretnym celu.

Hotel, który powstanie w Phoenix, będzie jednym z wielu sygnowanych przez Atari. Kolejne będą budowane w Austin, Chicago, Denver, Las Vegas, San Francisco, San Jose oraz Seattle. Powodem, dla którego dwie z pozoru niemające nic wspólnego branże połączą siły, są specjalne potrzeby graczy.

10 tys. zł na rękę i loty luksusowymi samolotami. Prestiżowa linia lotnicza otwiera rekrutację w Polsce10 tys. zł na rękę i loty luksusowymi samolotami. Prestiżowa linia lotnicza otwiera rekrutację w PolsceCzytaj dalej

Giganci wśród deweloperów, True North Studio oraz GSD podpisali kontrakt z firmą Atari, zobowiązując się do budowy obiektów hotelowych wyposażonych w sale do gry z użyciem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Oprócz tego w budynkach znajdą się standardowe pomieszczenia, które są często wykorzystywane przez klientów, takie jak sale konferencyjne, restauracje, bary, przestrzeń robocza oraz piekarnia, kino czy siłownia.

Hotel z zyskiem

Ujawniono informacje, że Atari zarobi na tym przedsięwzięciu aż 600 tys. dolarów płatne z góry oraz 5 procent zysków z każdego otwartego hotelu. Firma przewiduje, że tego typu obiekty przyciągną organizatorów imprez e-sportowych i im podobnych. Dostęp do sal konferencyjnych z pewnością przyciągnie wiele firm, których pracownicy chętnie zrelaksują się przy grze w wirtualnej rzeczywistości, jakże odmiennej od zastanej w obiekcie.

Na razie trudno przewidzieć, czy mariaż branży gier i deweloperskiej odniesie ogromny sukces. Pewne jest jednak to, że sama nazwa Atari przyciągnie wielu klientów, kierowanych zwykłą ludzką ciekawością. Produkcja i sprzedaż gier z roku na rok przynosi coraz większe zyski, możliwe jest więc to, że hotel skierowany do graczy również zawojuje rynek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje ceniona polska artystka. Miała 67 lat, była żoną znanego filmowca
  3. Policjanci ostrzegają. Tak się może skończyć zła pozycja podczas jazdy samochodem
  4. Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra
  5. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
  6. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  7. Słowikowa przerywa milczenie ws. Piotra Woźniaka-Staraka. Nikt się nie spodziewał, ujawniła wszystko

Źródło: Dobre Programy

Następny artykuł