hotel teneryfa kwarantannaTurysci.pl

Tysiąc turystów uwięzionych. Nie mogą wyjść z hotelu na uwielbianej, europejskiej wyspie

Hotel stał się miejscem "uwięzienia" tysiąca turystów, którzy spędzali w nim swój urlop. Nie mogą wychodzić, bo zagrożenie jest zbyt poważne. Wszystko dzieje się w popularnym, europejskim raju.

Hotel znajdujący się w turystycznym miejscu, gromadzi prawdziwe tłumy. Przewijają się przez niego tysiące podróżników, obsługa, dostawcy i wiele innych osób, a każdy z nich potencjalnie może być nosicielem niebezpiecznej choroby. Właśnie ogłoszono, że kwarantanną objęty zostanie obiekt na hiszpańskiej Teneryfie. Wśród gości wykryto jeden, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem.

Koronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadekKoronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadekCzytaj dalej

Hotel został zamknięty, nikt nie może wychodzić

Jak przekazuje RMF24, przymusową kwarantanną objętych zostało około tysiąca turystów, którzy przebywali w hotelu w Adeje. To wyjątkowo lubiany przez turystów obszar wyspy, dlatego środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone natychmiastowo. Podjęto taką decyzję zaraz po tym, jak badania potwierdziły, że jeden z turystów ma koronawirusa.

Chorym jest lekarz pochodzący z Lombardii we Włoszech, który wraz z żoną spędzał urlop na Teneryfie. Byli w hotelu już od kilku dni, gdy mężczyzna zorientował się, że ma niepokojące objawy. Sam poprosił o badania, a na miejscu potwierdzono, że jest zakażony. Kolejne pobrane próbki wysłano również do Madrytu.

Lokalna gazeta Diario de Avisos informuje, że z hotelu nikt nie może wychodzić. Przed drzwiami stać mają służby mundurowe, pilnujące, by nikt również do niego nie wszedł. Sytuacja wygląda bardzo poważnie, zwłaszcza w obliczu doniesień z Włoch o błyskawicznie rozprzestrzeniającym się koronawirusie.

Dzisiaj grzeje: 1. Członek załogi samolotu miał koronawirusa. Turyści masowo próbują odwoływać loty
2. Polacy mogą masowo zarobić na koronawirusie. Wystarczy, że masz 22 zł, ale już wkrótce może być za późno

Przypomnijmy, że to już drugi przypadek potwierdzenia zarażenia koronawirusem na Wyspach Kanaryjskich. O pierwszym przekazano informacje na początku lutego, a chorym był niemiecki turysta, który spędzał urlop na Gomerze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Robert Kubica o włos od wypadku. Groźny incydent na zakręcie (WIDEO)

Źródło: RMF24

Następny artykuł